مقالات

7 مورد از انواع لوله مسی موجود در بازار

لوله های مسی

قبل از معرفی انواع لوله مسی باید گفت: از خواص مس می‌توان به چکش خواری و رسانایی بالای حرارتی و الکتریکی آن اشاره کرد. مس به عنوان هادی گرما و الکتریسیته شناخته شده است و کاربرد های زیادی در صنعت دارد. ابزار و وسایل کابردی از این عنصر با ارزش ساخته شده است که در ادامه می‌خواهیم انواع لوله مسی را نام برده و توضیح کوتاهی برای شما در مورد این لوله ها و کاربردهایشان بدهیم.

لوله مسی کویل

لوله مسی کویل یکی از انواع لوله مسی است که در خطوط تولید انبوه سیستم های حرارتی و برودتی و مبدلهای حرارتی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

لوله مسی مویی

لوله مویی به سبب قطر بسیار کمی که داراست لوله مویی نامیده می‌شود. جایگاه آن بین خروجی فیلتر (درایر) و ورودی اپراتور است. قطر وطول آن در کیفیت سرمای ایجاد شده بسیار با اهمیت است .مشخصات لوله مسی بر اساس din 1786 ارایه شده است این لوله ها در قطرهای 6-22 میلی متر با آلیاژ SF-CV22 به صورت کلاف به طول 25 تا 50 متر و با آلیاژ SF-CU37 در قطر های 6-54 میلی متر به صورت شاخه ای عرضه می‌شود.

بیشتر بخوانید: ورق گالوانیزه شیروانی

لوله مسی کلاف

لوله مسی کلاف برای مقاصدی همچون تعمیرات و اتصالات در صنایع تهویه و برودت بکار می‌رود. این محصول دارای خم پذیری مناسب است که باعث تسهیل استفاده از آن در سیستم های لوله کشی ، خطوط انتقال گاز ، سیستمهای تهویه و لوله های برودتی می‌شود.

لوله مسی شاخه‌

لوله های مسی به صورت شاخه ای در صنایعی همچون تهویه مطبوع ، صنایع برودتی ، الکتریکی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

انواع لوله مسی

بیشتر بخوانید: انواع سایز لوله مسی

انواع لوله مسی بر اساس کاربرد آن

لوله های مسی بنا به نیاز بازار در سه گروه TPC ، DLP و DHP تولید می‌شوند که موارد مصرف آن‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

لوله مسی TPC

این گروه از لوله ها دارای هدایت الکتریکی فوق العاده ای هستند و مصارف الکتریکی دارند. تولید انواع کابلشو که برای مصارف برقی می‌باشد از این نوع لوله ها استفاده می‌شود.

لوله مسی DHP و DLP

این نوع از لوله ها که علاوه بر قابلیت هدایت حرارتی بالا، قابلیت جوشکاری مناسبی دارند. از این‌رو در تولید مبدل‌های حرارتی کاربرد دارند.

مبدل‌های حرارتی برای انتقال حرارت بین دو سیال استفاده می‌شوند و کاربرد متداول آنها در آبگرمکن‌ها و سیستم‌های تهویه مطبوع می‌باشد.

لوله مسی DHP و DLP

لوله مسی DHP و DLP

لوله های مسی کاروگیت

این لوله ها از جنس مس، برنج و کربن استیل با ضخامت کمتر از یک میلیمتر بوده که جهت افت فشار سیال داخل لوله ها به عنوان خنک کننده روغن ساخته شده و مورد استفاده قرارمی‌گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.