مقالات

خرید ورق استیل مات | خرید و فروش آهن آلات

ورق مات

اگر نگاهی گذرا از گذشته تا به امروز داشته باشید، متوجه می‌شوید که آهن همواره یکی از عناصر مهم و جدانشدنی زندگی بشر بوده است. به مرور زمان با گسترش زندگی شهرنشینی، استفاده از آهن آلات مختلف در جامعه افزایش یافت به طوری که اگر نگاهی اجمالی به اطراف خود بیندازید، محصولات آهنی متنوعی را خواهید دید. برای آشنایی با ورق استیل مات این مقاله را مطالعه کنید.

آهن آلات به‌عنوان مهمترین صنعت در کشور شناخته می‌شود که نقش پررنگ و ارزنده‌ای در رشد و توسعه کشورهای پیشرفته صنعتی ایفا کرده است. دلیل اصلی اهمیت آهن آلات کاربرد وسیع و گستره آن است. این موضوع سبب شده که مصرف این محصولات لقب یکی از شاخص‌های اصلی توسعه را به خود اختصاص دهند.

بیشتر بخوانید: قیمت ورق استیل

ورق استیل مات چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آید که استیل چه فلزی است؟ در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که استیل آلیاژی است که پایه آن از جنس آهن است و در ترکیب آن کمتر از ۲% کربن وجود دارد. به بیان دیگر ورق استیل یکی از مقاطع فلزی می‌باشد که از ترکیب فلز خالص استیل با دیگر عنصرها ساخته شده است. ورق‌های استیل با توجه به نوع کاربردشان در انواع ورق استیل مات، ورق استیل براق، ورق استیل خش دار و ورق استیل طرح دار در بازار یافت می‌شوند.

در واقع به دلیل ظاهر کدر این ورق استیل از آن در مواردی که زیبایی ظاهری اهمیت چندانی ندارد، استفاده می‌شود. بسیاری از خریداران تمایل دارند که از استیل مات استفاده کنند. دلیل این موضوع این است که ذرات گرد و غبار بر روی سطح این محصول کمتر دیده می‌شود و اصولا سطح این نوع استیل تمیز به چشم می‌آید. این محصول برای استفاده از سطوح داخلی بسیار مناسب است و در انواع متفاوت آب کاری نیز می‌توان این محصول را تهیه نمود.

ورق استیل مات

انواع ورق استیل مات

ورق استیل مات در بازار به صورت ورق استیل 304، ورق استیل 430 و ورق استیل 316 موجود می‌باشد. این نوع از محصولات اصولا در هند، چین، آفریقای جنوبی و تایوان تولید می‌شوند. این محصولات ابتدا به صورت رولی شکل می‌باشند و بر اساس نیاز مشتری در ابعاد مورد نظر برش داده می‌شوند. این ورق‌ها در برابر رطوبت نیز از مقاومت کافی برخوردار هستند.

کاربرد و موارد مصرف ورق استیل مات

از موارد استفاده و کاربرد این ورق ها می‌توان به اختصار به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخت لوازم و تجهیزات پزشکی و بیمارستان
  • ساخت توربین‌های بخار و مخازن
  • ساخت تجهیزات آب و فاضلاب
  • ساخت تجهیزات آتش نشانی
  • ساخت دستگاه‌های صنایع غذایی
  • مورد استفاده در صنایع شیمیایی و داروسازی
  • تولید تجهیزات مصرفی در صنایع تبریدی
  • تجهیزات ماشین لباس شویی
  • مورد استفاده در صنایع تولید کاغذ
  • ساخت تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

قیمت ورق استیل مات

با وجود استانداردهای ورق استیل، برای خرید این محصولات باید به انتخاب نمونه با توجه به نیاز خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید که ورق استیل مات در مقایسه با مدل‌های دیگر ورق استیل، قیمت کمتری دارد. در واقع این نوع ورق‎ها به علت عبور غلطک‌های پولیش از قسمت رویی آن، دارای سطحی نرم و منعطف می‌باشند. به منظور اطلاع از قیمت ورق استیل مات می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: قیمت آهن در بازار امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.