مقالات

خرید ورق گالوانیزه با کیفیت | قیمت نبشی | آهن ربات

ورق گالوانیزه | فروش آهن آلات ساختمانی | آهن ربات

خرید ورق گالوانیزه با کیفیت: گالوانیزه کردن فولاد معمولی را در برابر تأثیرات تهاجمی محیطی بسیار مقاوم می کند و خواص آن را به فولاد ضد زنگ نزدیک می کند. به همین دلیل است که ورق های گالوانیزه دارای مجموعه گسترده ای هستند و در بسیاری از زمینه های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید ورق گالوانیزه با کیفیت | قیمت نبشی | آهن ربات

چند منظوره بودن، مقاومت در برابر کشش،  نورد ، خم شدن، سوراخ شدن، مهر زنی، سهولت نصب، قیمت پایین – این ماده را به یک متریال محبوب تبدیل کرده است.

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق گالوانیزه یک ورق فلزی است که به طور قابل اعتمادی در برابر فرآیندهای خورنده توسط یک لایه روی اضافی محافظت می شود. روی در تعامل با هوا وارد یک واکنش اکسیداسیون شده و یک لایه اکسید متراکم روی سطح فولاد تشکیل می دهد که از نفوذ اکسیژن به عمق ورق فولادی جلوگیری می کند و از تشکیل زنگ زدگی جلوگیری می کند.

نبشی

انواع مختلفی از فولاد گالوانیزه در بازار وجود دارد که از نظر تفاوت های ظریف در اعمال پوشش روی و دامنه استفاده با یکدیگر تفاوت دارند.

انواع ورق گالوانیزه

برای تولید ورق گالوانیزه از فولاد سازه ای استفاده می شود که با نورد به ضخامت مورد نظر کاهش می یابد. روی سطح فولاد  یک پوشش محافظ روی اعمال می شود و پس از آن برای فروش آماده می شود. کیفیت گالوانیزه بستگی به روش ساخت آن دارد. .

فولاد به دو روش زیر گالوانیزه می شود:

گالوانیزه گرم؛

گالوانیزه سرد؛

هر کدام از این دو روش کاربردها و ویژگی های مخصوص به خود را دارند . نوع گرم پر کاربرد تر و ارزانتر است پوشش آن یکدست نیست ولی در نورد سرد پوشش براق و یکدست و زیبا است، قیمت گرانتری دارد و قابلیت رنگ آمیزی نیز دارد.

یکی از ویژگی های ورق های گالوانیزه سرد  لایه محافظ نازک تر تا 10 میکرون است.  چنین موادی مستعد سایش هستند و عمر مفید کمتری دارند.  از این رو بیشتر برای ساخت محصولات تزئینی و همچنین مصالح ساختمانی که متعاقباً با رنگ های مختلف رنگ آمیزی می شوند، استفاده می شود.

ورق فولادی، گالوانیزه گرم با پوشش محافظ ضخیم روی  در برابر شرایط آب و هوایی و رطوبت مقاوم تر است. در فرآیند تولید، قطعه فولاد  در مذاب روی غوطه ور می شود. این امکان به دست آوردن یک پوشش محافظ خارجی تا ضخامت 60 میکرومتر را فراهم می کند.

این نوع ورق  گالوانیزه دارای دانه های ریز کریستالی روی سطح ورق است. این امر کمی کیفیت تزئینی محصول را کاهش می دهد.

خرید ورق گالوانیزه با کیفیت | قیمت نبشی | آهن ربات

انواع ورق فولادی گالوانیزه بر اساس ورق و کاربرد

ورق گالوانیزه بر اساس سطح به دو نوع صاف و راه راه یا موجدار تقسیم بندی می شود.

ورق گالوانیزه صاف

یک محصول رول فلزی است که برای ساخت محصولات پروفیل ورق نازک، لوله ها و سایر عناصر برای مصارف ساختمانی و صنعتی استفاده می شود. وجود پوشش روی مانعی بین فولاد و محیط خارجی است. به همین دلیل، احتمال تشکیل فرآیندهای خوردگی به طور قابل توجهی در این محصول کاهش می یابد و ماده دوام بیشتری به دست می آورد.

ورق گالوانیزه راه راه

ورق فولادی گالوانیزه رنگ شده و بدون روکش در تولید مصالح ساختمانی و لوازم جانبی تقاضای زیادی دارد. در ساخت کالاها و برای  تعمیرات و ساخت و ساز استفاده می شود. این ورق ، ورق گالوانیزه راه راه نام دارد.  این نوع ورق گالوانیزه برای ساخت سقف؛ پارتیشن ها؛سیستم های زهکشی؛ لوله؛ نوارها؛ اتصال دهنده های گالوانیزه؛ داکت ها؛ کانال های تهویه و غیره به کار گرفته می شود.

ورق فولادی گالوانیزه با توجه به کیفیت سطح می تواند سه نوع باشد:

براق:  دارای درخشندگی تقریبا آینه مانندی با رنگ نقره ای است، زبری پوشش آن در مقیاس Ra بیش از 0.6 میکرون نیست.

مات: هیچ براقی ندارد و زبری پوشش روی در محدوده مقادیر از 0.6 تا 1.6 میکرومتر مطابق با Ra است.

با زبری بالا: لایه اعمال شده هنگام لمس بسیار قابل توجه است، زبری روی بیش از 16 میکرون در Ra است.

ابعاد ورق گالوانیزه

ابعاد کلی ورق صاف گالوانیزه شامل عرض و طول محصول است.

عرض می تواند در محدوده 500 تا 2350 میلی متر باشد. طول استاندارد چنین فلز نورد شده از 1500 تا 6000 متر است.

محصولات ورق گالوانیزه با طول زیاد را می توان به صورت رول عرضه کرد. قطر رول نباید بیش از 1 متر باشد و وزن آن باید در محدوده 5-20 کیلوگرم باشد.

وزن ورق گالوانیزه به ابعاد کلی محصول و ضخامت فلز موجود در آن بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.