مقالات

خواص ورق سیاه | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

اهمیت ورق سیاه | قیمت ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

خواص ورق سیاه: ورق سیاه یکی از محبوب ترین انواع ورق فلزی است، بنابراین جای تعجب نیست که در همه‌جا با آن روبرو می شوید.  از آن در تمام پروژه های عمران و محوطه سازی استفاده می شود. ورق سیاه در واقع ورقی است که پرداخت نشده است . ورق سیاه که معمولا به عنوان فولاد خام شناخته می شود، آلیاژی از آهن و کربن است. می توان آن را برای بهبود مقاومت در برابر خوردگیگالوانیزه (روکش روی) یا فسفاته (پوشش فسفر) کرد.

خواص ورق سیاه | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

خواص ورق سیاه

فولاد از آلیاژهایی است که قدمت طولانی دارد و جزء اصلی جامعه مدرن است. فولاد آلیاژی سنتی از آهن و کربن است که  عمدتاً برای ساختن چیزهایی وسایلی که به استحکام زیادی نیاز ندارند به کار گرفته می‌شود. ورق سیاه فلزی بسیار رایج است و زمانی که به عنوان فلز پایه در ساخت دیگر محصولات از آن استفاده شود، به آن فولاد خام می گویند.

کاربرد ورق سیاه

ورق های سیاه به دلیل  دوام بالا ، همه کاره و   ارزان بودن مورد توجه صنایع مختلف و ساخت و سازها هستند. جای تعجب نیست که یکی از رایج ترین و مفیدترین مواد روی کره زمین ورق سیاه است و در بسیاری از اقلام روزمره یافت می شود.

ورق سیاه

ما از ورق سیاه در ساختمان‌ها، اتومبیل‌ها، خطوط لوله، پل‌ها و سایر سازه‌ها استفاده می‌کنیم و همچنین جزء کلیدی ماشین‌آلات، جواهرات و سایر وسایلی است که هر روز از آن استفاده می‌کنیم. از ورق های سیاه حتی می توان در پروژه های دکوراسیون مدرن استفاده کرد تا سبک صنعتی به خانه شما بدهد.

خواص ورق سیاه | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

چه کسانی از ورق سیاه استفاده می کنند؟

ورق سیاه یک ورق فلزی بسیار نازک است که در صنعت و فولاد سازه ای مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی داخلی نیز جایگاه انتخابی دارد. طراحان داخلی به طور فزاینده ای از آن برای دادن ظاهری مدرن به فضای داخلی استفاده می کنند.

در واقع، ورق سیاه در عین سادگی  بسیار زیباست. با اینکه در مقابل رطوبت و زنگ‌ خوردگی مقاوم نیست ،ولی در فضای داخلی به دلیل رطوبت کم از آن می توان بدون نگرانی استفاده کرد.

قیمت ورق سیاه

یکی از مزایای بزرگ ورق فولادی نورد گرم یا ورق سیاه قیمت ارزان آن است. از این گذشته ، چنین ورقی ارزش بسیار خوبی که دارد این است که  آن را به یک ماده ارزان برای تولید  تبدیل می کند. علاوه بر این، با انتخاب ورقه فلزی سیاه، اقدامی مفید  برای کره زمین  نیز انجام می دهید . خوشبختانه ورق سیاه  را می توان بازیافت کرد، این ماده ای است که 100٪ قابل بازیافت است. ورق سیاه نسبت به سایر آلیاژهای فلزی ارزانتر است اما متاسفانه زیر سایه تحریم و نوسان دلار قیمت ثابتی ندارد.‌برای دیدن نمودار قیمت ورق سیاه به سایت ما مراجعه کنید.

نحوه محاسبه وزن ورق سیاه

افراد درگیر در نورد فلز اغلب با نحوه محاسبه و تعیین وزن ورق فولاد‌ نورد گرم یا ورق سیاه  دست و پنجه نرم کنند .

به طور معمول، چنین داده هایی هنگام حمل و نقل محصولات مورد نیاز است تا محصول در زمان حمل و نقل بیش از حد بارگذاری نشود. ساده ترین راه برای محاسبه وزن ورق سیاه، ماشین حساب ها و جداول خاصی هستند که به راحتی در اینترنت یافت می شوند. اگر چنین ابزارهایی در دسترس نباشند، کافی است از فرمول زیر استفاده کنید:

M \u003d H * A * B * 7.85

ورق گالوانیزه

عدد 7.85 در آن به معنی چگالی متوسط ​​فولاد کربن است. به عنوان یک قاعده، این شاخص مربوط به وزن یک ورق سیاه با ضخامت 1 میلی متر و مساحت 1 متر مربع است. مقدار یک میانگین است، بنابراین اگر نیاز به محاسبه قابل اعتمادتری دارید، باید داده های چگالی دقیق را از کتاب مرجع فلز پیدا کنید.

در مورد بقیه شاخص های فرمول، آنها به این معنی هستند:

B عرض ورق فلزی است.

H ضخامت است.

A طول است.

برای تعیین وزن یک بسته کامل ورق سیاه با ابعاد یکسان، باید وزن حاصل از یک ورق را در تعداد کل محصولات ضرب کنید.

گاهی اوقات محاسبه جرم به دلیل تفاوت در روش های پردازش فلز پیچیده می شود. تاثیر تولید  ورق سیاه  در دماهای پایین و بالا منجر به این واقعیت می شود که بین محصولات نورد گرم و سرد تفاوت زیادی در وزن وجود دارد. در هنگام نورد سرد، فلز برای مدت کوتاهی گرم می شود، بنابراین ورق یکنواخت تر می شود. در هنگام نورد گرم، دچار اکسیداسیون و تبلور مجدد ناهموار می شود که در نتیجه مقاطع مختلف آن دارای ضخامت های متفاوت و در نتیجه وزن متفاوتی است که با محصول نورد سرد متفاوت است.

یکنواختی  ایده آل محصولات نورد سرد اجازه می دهد تا جرم آن را با دقت بالا ایجاد کنیم، در حالی که داده ها برای ورق های نورد گرم نسبی هستند. از طرف دیگر، اگر برای حمل و نقل نیاز به محاسبه وزن باشد، خطاهای کوچک قابل توجه نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.