مقالات

ساخت نبشی | فروش ناودانی | فروشگاه آهن ربات

ساخت نبشی | فروش ناودانی | فروشگاه آهن ربات

ساخت نبشی: نبشی نوعی پروفیل فولادی به شکل L است  و شامل چندین زیرگونه است. در حال حاضر، نبشی فولادی یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین انواع محصولات نورد فلزی است. نبشی فولادی در انواع کارهای ساختمانی، تعمیرات، نصب سازه های مختلف و … هدف خود را یافته است.

ساخت نبشی | فروش ناودانی | فروشگاه آهن ربات

نبشی  بر اساس معیارهای زیادی طبقه بندی می شود، اما اصلی ترین آنها در رابطه با روش ساخت است: که به نبشی  نورد گرم و  خم شده تقسیم می شود . همچنین بسته به هدف در دو نوع  برابر و  نابرابر وجود دارد.

نحوه ساخت نبشی برابر با نورد گرم

تولید نبشی فولادی به روش نورد گرم در دو مرحله انجام می شود. در تولید نورد گرم یک گوشه، شمش فولادی از شفت های دوار عبور داده می شود و به این ترتیب ابعاد مورد نیاز محصول تشکیل می شود و سپس از طریق یک آسیاب نورد تحت فشار قرار می گیرد.

ناودانی

پیچاندن گوشه در امتداد محور مجاز نیست، ضریب انحنای مجاز نبشی بیش از 0.4 درصد طول و حداکثر انحراف در طول گوشه ها بیش از 0.75 درصد طول نبشی نیست.

ویژگی های نبشی برابر نورد گرم

نبشی  نورد گرم با اضلاع  برابر مطابق با استاندارد GOST 8509-93 تولید می شود. این نوع فلز نورد شده از صفحات مربعی شکل ساخته می شود، در نتیجه گوشه ای با قفسه هایی با عرض مساوی به دست می آید.

بسته به شاخص دقت، یعنی تعداد انحرافات از هنجار، دو نوع نبشی با اضلاع برابر  وجود دارد. بنابراین، طبقه بندی این نوع نبشی  این گونه است

نبشی | فروش انواع آهن آلات صنعتی | آهن ربات

با دقت بالا، علامت گذاری شده – “A”؛

نبشی با اضلاع برابر با دقت معمولی، علامت گذاری شده – “B”.

اصولاً نبشی با اضلاع برابر با  دقت معمولی یعنی دقت معمولی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد، اما اگر نبشی  در سازه های جدی، با بار زیاد و غیره استفاده می شود، توصیه می شود از نبشی با اضلاع برابر با دقت بالا استفاده شود. ، که دارای ویژگی های مقاومت بالاتری است.

استفاده از نبشی با اضلاع  برابر

مناطق و صنایع زیادی وجود دارد که در آن از نبشی  فولادی استفاده می شود. در ساخت و ساز، یک ماده ضروری برای ایجاد قاب های فلزی و سازه های بتنی است. از نبشی در ساخت پل ها، روگذرها و همچنین سازه های کوچک مانند آلاچیق، توقفگاه، سایبان، سوله و … استفاده می شود.

نبشی  کاربرد گسترده ای در معماری، در تزئین ساختمان ها و سایر اشیاء چون  درختچه ها، نیمکت ها، نرده ها، نرده ها، درها، دروازه ها، پله ها و غیره پیدا کرده ایت.

در صنعت مبلمان، نبشی  استیل نیز اغلب به عنوان قاب مبلمان، فریم های فولادی و سایر عناصر یافت می شود.

به دلیل عرض یکسان قفسه ها، نبشی با اضلاع برابر   از هر نظر ماده محکم تری نسبت به نبشی با اضلاع  نابرابر است و به همین دلیل در بسیاری از زمینه های ساخت و ساز و تولید استفاده می شود.

قیمت نبشی

نبشی  فولادی از تولید کنندگان به صورت دسته ای دریافت می شود که به نوبه خود علامت گذاری شده

و وزن روی هر دسته مشخص می شود، معمولاً از 70 تن تجاوز نمی کند. هر دسته از نبشی فولادی باید

گواهی کیفیت خاص خود را داشته باشد که ثابت می کند کالا مطابق با تمام استانداردهای عمومی پذیرفته شده دولتی تولید شده است.

علاوه بر این، نبشی  نورد گرم یا خم شده  به محصولات کوچک و متوسط ​​تقسیم می شود و در بسته بندی های

دیگری  قرار می گیرد که بر این اساس نیز علامت گذاری می شوند. بنابراین، حمل و نقل و تخلیه بیشتر تا حد زیادی تسهیل می شود.

بنا به درخواست مشتری، نبشی  را می توان به شکل شاه ماهی بسته بندی کرد، یعنی یک شیار در یک شیار،

هر بسته بندی باید دارای درجه فولاد، شماره دسته، تعداد مذاب، اندازه، طول، تعداد پروفیل ها و وزن باشد .

قیمت نبشی مدام در حال نوسان است و از عوامل گوناگونی تاثیر می گیرد.

در بازار آهن ایران متاسفانه نمی توان قیمت واحدی را برای نبشی در نظر گرفت، علاوه بر عوامل گفته شده نوسان دلار و تحریم نیز روی قیمت آن تاثیر می گذارد. برای آگاهی از قیمت روزانه نبشی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.