مقالات

فروش نبشی آلومینیومی | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

فروش نبشی آلومینیومی | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

فروش نبشی آلومینیومی: نبشی که معمولاً به عنوان پروفیل ال شکل شناخته می شود، یک نوار فولادی بلند با دو ضلع عمود بر یکدیگر است. فولاد زاویه متساوی الاضلاع و فولاد زاویه نابرابر وجود دارد . دو ضلع یک زاویه متساوی الاضلاع از نظر عرض برابر هستند.

فروش نبشی آلومینیومی | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

مشخصات نبشی بر حسب میلی متر عرض ضلع × عرض پهلو × ضخامت ضلع بیان می شود. به عنوان مثال، “∠30×30×3” به معنای پروفیل نبشی با زامیه۵ متساوی الاضلاع با عرض ضلع 30 میلی متر و ضخامت ضلع 3 میلی متر است.

همچنین می توان آن را با مدل بیان کرد، مدل تعداد سانتی متر عرض ضلع مانند ∠3# است.

این مدل اندازه ضخامت‌های جانبی مختلف را در یک مدل نشان نمی‌دهد، بنابراین عرض ضلع و ضخامت جانبی فولاد نبشی باید در قرارداد و سایر اسناد پر شود تا از استفاده جداگانه مدل اجتناب شود.

فولاد نبشی با توجه به نیازهای مختلف سازه می تواند از اجزای مختلف تنش زا تشکیل شده و همچنین می تواند به عنوان یک قطعه اتصال بین اجزا مورد استفاده قرار گیرد.

به طور گسترده ای در سازه های مختلف ساختمانی و سازه های مهندسی مانند تیرها، پل ها، برج های انتقال، ماشین آلات بالابر و حمل و نقل ، کشتی ها، کوره های صنعتی، برج های واکنش، قفسه های کانتینری و قفسه های انبار استفاده می شود. نبشی با توجه به کاربردهای گوناگون در ابعاد مختلف نیز  تولید و به فروش می رسد.

 

ورق گالوانیزه

کاربرد نبشی

نبشی معمولاً به عنوان پروفیل فولادی ال شکل شناخته می شود و مقطع آن یک نوار فولادی بلند با دو ضلع عمود بر یکدیگر است. نبشی به دو دسته نبشی برابر و نبشی نابرابر تقسیم می شود. مشخصات آن بر حسب میلی متر عرض ضلع × عرض پهلو × ضخامت ضلع بیان می شود.

کاربردهای اصلی  نبشی عبارتند از: عمدتاً برای ساخت سازه‌های قاب، مانند برج‌های انتقال برق فشار قوی، قاب‌های دو طرف تیر اصلی پل‌های سازه‌های فولادی، ستون‌ها و بوم‌های جرثقیل برجی در سایت‌های ساختمانی، ستون‌ها و تیرآهن در کارگاه ها و …

مکان های کوچک مانند قفسه های گلدانی شکل کنار جاده در جشنواره ها، قفسه های آویزان کولر و انرژی خورشیدی زیر پنجره ها و …. استفاده می شود. نبشی بنا بر کاربرد در ابعاد، انواع، ضخامت های مختلف به فروش می رسد.

قیمت نبشی | خرید انواع آهن آلات صنعتی | آهن ربات

انواع نبشی :

نبشی دریایی: با توجه به محیط کار سخت کشتی ها، خواص مواد فولادی زاویه دار

دریایی برای داشتن چقرمگی خوب، استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی خوب، عملکرد

جوشکاری و خواص سطحی مورد نیاز است. ترکیب شیمیایی مواد نیز با آهن زاویه

معمولی متفاوت است.  این گونه نبشی عمدتاً برای اجزای داخلی بدنه و غیره استفاده می شود.

به جهت مطالعه مقاله ورق سیاه کلیک کنید.

نبشی تخت

نبشی تخت یک پروفیل متوسط ​​است که عمدتاً در زمینه کشتی سازی و پل سازی مورد استفاده قرار می گیرد که در این میان حباب تخت برای کشتی ها پروفیل متوسط ​​کمکی برای کشتی سازی است. ویژگی های اصلی محصول عبارتند از:

  1. ظاهر صاف و گرد و بدون خطوط و دنده و سطح سایر میلگردهای فولادی حکاکی شده یا آجدار است که باعث ایجاد پیوند کوچکی بین فولاد تخت و بتن می شود در حالی که پیوند بین سایر میله های فولادی و بتن بزرگ است. .
  2. مبدل برای ذوب فولاد تخت استفاده می شود که عمدتاً از آهن مذاب به عنوان ماده اولیه استفاده می شود. عناصر مضر کمی در آهن مذاب وجود دارد و کیفیت فولاد تخت تولید شده تضمین می شود.
  3. بیلت ریخته گری پیوسته دارای نرخ اندازه گیری بالایی است که می تواند میزان اندازه گیری فولاد تخت را تضمین کند و نیازهای کاربران را برآورده کند.

نبشی L شکل

پروفیل L که به نام فولاد نابرابر و با ضخامت نابرابر نیز شناخته می شود، نوع جدیدی از پروفیل است که برای رفع نیازهای ساخت کشتی های بزرگ تولید می شود. پروفیل L شکل علاوه بر استفاده در کشتی های بزرگ می تواند در سازه های مهندسی دریایی و سازه های مهندسی ساخت و ساز با نیازهای بالا نیز استفاده شود. مزایای اصلی آن عبارتند از:

  1. در شرایطی که ارتفاع مقطع فولادی با ارتفاع شکم برابر باشد، ضریب مقطع و سفتی فولاد مقطع L بزرگتر از فولاد تخت حباب است.
  2. هنگامی که ضریب مقطع یکسان است، ضخامت پانل فولادی L شکل کمی نازک تر از فولاد تخت حباب است که برای بهبود کیفیت جوش مفید است.
  3. به شرط همان ضریب مقطع، ظرفیت انبار کشتی افزایش یافته و سود اقتصادی بهبود می یابد.

پروفیل زاویه دار

پروفیل زاویه دار یک نوار فولادی بلند با دو ضلع عمود بر یکدیگر است. فولاد زاویه متساوی الاضلاع و فولاد زاویه نابرابر وجود دارد. دو ضلع یک زاویه متساوی الاضلاع از نظر عرض برابر هستند.

در پایان اگر قصد خرید نبشی

را دارید، به سایت ما مراجعه کنید، مدل های مختلف نبشی . سایر پروفیل ها در فروشگاه اینترنتی ما به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.