مقالات

فلاشینگ ساختمان | کاربرد ورق سیاه | فروشگاه آهن ربات

فلاشینگ دیواری

فلاشینگ ساختمان: امروز صنعت ساخت و ساز نسبت به گذشته توسعه بیشتری یافته به طوری که روز به روز به تعداد ساختمان جدید و نوساز در سطح شهر افزوده می‌شود. با پیشرفت ساختمان سازی متریال‌ها و مواد ساختمانی جدیدی نیز توسط شرکت‌های سازنده تولید می‌شوند.

فلاشینگ ساختمان | کاربرد ورق سیاه | فروشگاه آهن ربات

این شرکت‌ها از جدیدترین متریال‌ها برای ساختمان سازی استفاده می‌کنند که این مواد ساختمانی با توجه به استانداردهای روز دنیا تولید می‌شوند.

یکی از سازه‌های فلزی مهم در ساخت و ساز فلاشینگ است که به عنوان پوشش فلزی برای روی دیوارهای سطح خارجی ساختمان همانند دیوار حیاط، دیوار پشت بام و قسمت جلویی پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت کاربرد این نوع سازه محافظت در مقابل برف و باران و جلوگیری از ورود آب به ساختمان است.

 فلاشینگ نما ساختمان

فلاشینگ ساختمان چیست؟

ممکن است با مفهوم فلاشینگ و کاربرد آن در ساخت وساز آشنا نباشید. خوب است بدانید فلاشینگ نوعی سازه فلزی درپوش مانند می‌باشد که در اغب مواقع جهت محافظت در برابر نفوذ آب در نمای ساختمان و مخفی کردن لبه فلزی استفاده می‌کنند. به‌کارگیری فلاشینگ در ساختمان باعث می‌شود تا سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام پوشانده شود و از نفوذ آب به دیوارهای ساختمان ممانعت به عمل آید.

توجه داشته باشید که به طور معمول فلاشینگ با ورق روغنی که دارای ضخامت ۱ میل و ۲ میل است، اجرا می گردد. قابل ذکر است در برخی اوقات برای این منظور از ورق‌هایی که ضخامتی کمتر از ۱ میل  دارند، استفاده می‌شود. البته برای اجرا فلاشینگ می‌توان از انواع دیگر ورق‌ها همانند ورق گالوانیزه و ورق رنگی نیز بهره برد.

بیشتر بخوانید : ورق گالوانیزه

به‌کارگیری فلاشینگ ساختمان ضمن کمک به مقاومت و افزایش طول عمر ساختمان به حفظ زیبایی و ظاهر زیبا در ساختمان‌ها نیز کمک کند. این زیباسازی در واقع به این صورت است که باعث می‌شود تا در بر اثر بارش برف و باران نمای ساختمان کثیف نشود.

فلاشینگ پنجره

انواع فلاشینگ ساختمان

فلاشینگ ساختمان انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

فلاشینگ نما

رطوبت علاوه بر صدمه و خسارت به نمای ساختمان می تواند زمینه ساز مشکلاتی عمیق‌تر و حتی هزینه‌دار برای ساختمان‌ها باشد. در زمان ساختمان سازی، نیاز است از مواد ساختمانی استفاده کنید که مانع از رطوبت مخرب به نمای ساختمان شود.

یکی از این ابزار مفید و موثر، فلاشینگ نما است. با به‌کارگیری فلاشینگ نما، در حقیقت از صدمات و آسیب‌های احتمالی درونی به ساختمان جلوگیری می‌شود، این موضوع باعث می‌شود که هزینه‌های نگهداری بنا کاهش یابد و از طرفی دیگر به حفظ عایق‌پذیری نما نیز کمک شایانی شود.

به بیان دیگر فلاشینگ نما یکی از انواع فلاشینگ ها است و در واقع به عنوان یک ابزار از ورود نفوذ آب به نمای ساختمان ممانعت به عمل می آورد و همچنین برای پنهان کردن سازه شیروانی به کار می‌رود.

مد نظر داشته باشید که به منظور استفاده از فلاشينگ در سقف‌های شيروانی، اصولا اين ابزار را بر روی آخرين پروفيل سازه شيروانی جوش يا پرچ شده و در بخش زيرین ورق‌های شيروانی تعبیه می‌کنند. به بیان دیگر نمای شیروانی بر روی آخرین پروفیل جوش شده و ورق‌های شیروانی بر روی سطح آن گذاشته می‌شوند.

کارایی انواع ورق سیاه | نبشی چیست | آهن ربات

بیشتر بخوانید: ورق سیاه

فلاشینگ پشت بام

به درپوش فلزی روی لبه پشت بام، فلاشینگ پشت بام گفته می‌شود. خوب است بدانید که برای تهیه فلاشینگ پشت از ورق‌های با کیفیت و مرغوب گالوانیزه استفاده می‌شود. دلیل استفاده از این محصولات این است که این روق‌ها به عنوان عایقی جهت آب بندی بر روی لبه پشت بام عمل می‌کنند و در مقابل باد و باران نیز از مقاومت بسیار خوبی بهره مند هستند.

توجه داشته باشید که به طور معمول، آخرین مرحله از تکمیل نمای ساختمان فلاشینگ پشت بام است که از طریق ایجاد شکاف‌هایی بر روی لبه پشت بام به این بخش رولپلاک می‌شود. سپس مقاومت و استحکام فلاشینگ پشت بام بررسی می‌شود تا این اطمینان به دست آید که نصب آن به درستی انجام شده است. در نهایت عمل رنگ آمیزی فلاشینگ انجام می‌گردد.

فلاشینگ پنجره

ممکن است این اتفاق برای شما افتاده باشد که در هنگام مشاهده بیرون از پنجره ساختمان، قسمت رویی پنجره دست شما را زخمی کند. برای پوشش دهی لبه پنجره باید از پوشش مناسبی استفاده شود تا چنین مشکلاتی به وجود نیاید.

ناودانی

فلاشینگ ساختمان پنجره به عنوان ابزاری برای آب بندی و ایجاد لبه فلزی در قسمت بالایی پنجره‌ها کاربرد دارد و باعث می‌شود تا ضمن جلوه زیبایی که به نمای ساختمان می‌بخشد، از پاشیدگی برف و باران بر روی شیشه‌ها ممانعت به عمل آورد. در واقع با استفاده از این ابزار در قسمت پنجره‌های ساختمان، لبه محافظ فلزی روی نما ایجاد می‌شود و دور تا دور پنجره‌های ساختمان می‌تواند قرار گیرد.

خوب است بدانید که کاربرد فلاشینگ پنجره علوه بر زیباسازی نمای ساختمان، کمک به مقاومت و استحکام ساختمان می‌باشد.

امروزه با افزایش ساخت و سازها، استفاده از فلاشینگ پنجره رو به افزایش است؛ مطالعات نشان داده که از هر ۱۰ نفر ۷ نفر از این ابزار استفاده می‌کنند. پس شما هم می‌توانید به منظور حفظ زیبایی و استحکام نمای ساختمان خود از فلاشینگ پنجره استفاده کنید.

کاربرد ناودانی چیست | ویژگی های تیرآهن | فروشگاه آهن ربات

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از فلاشینگ ساختمانها

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از فلاشینگ ساختمان در بخش‌های مختلف مانند فلاشینگ نما، فلاشینگ پنجره و پشت بام به شرح زیر است:

  • ایجاد ظاهر زیبای نما در زیر سقف‌های شیروانی
  • مخفی نمودن خرپای شیروانی
  • ممانعت از پیچیدن باد در سازه به منظور جلوگیری از کنده شدن ورق‌های شیروانی
  • آب بندی مناسب سقف شیروانی به منظور جلوگیری از نفوذ برف و باران

قیمت فلاشینگ ساختمان

قیمت فلاشینگ نمای ساختمان به عوامل زیادی مانند ضخامت ورق خم‌ها، نوع ورق و قوس آن‌ها وابسته است. البته توجه داشته باشید که رنگ ورق‌ها نیز در قیمت فلاشینگ نقش دارند.

برای اطلاع از قیمت فلاشینگ ساختمان می‌توانید با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند و شما را در انتخاب خرید بهترین محصولات یاری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.