مقالات

قیمت آهن در بازار امروز

قیمت آهن آلات

با مطالعه تاریخ می‌توان پی برد که اولین نشانه‌های استفاده از آهن در زمان سومریان و مصریان انجام شده است. در آن دوران آهن به عنوان فلز بسیار گرانبهایی به‌حساب می‌آمد و از آن استفاده فراوانی می‌شد. قیمت آهن امروز را از سایت ما دنبال کنید.

در حال حاضر صنایع آهن به عنوان بزرگترین پایه‌های اقتصادی و اجتماعی در دنیا مطرح است و این موضوع به دلیل نیاز فراوانی است که انسان‌ها جهت پیشبرد اهداف و مقاصد خود در زندگی دارند. در واقع آهن نقش سازنده‌ای در صنایع مختلف به‌عهده دارد و کاربردهای بسیاری را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: فولاد چیست؟ انواع فولاد و کاربردهای آن

آهن چیست؟

یکی از رایج ترین و کاربردی ترین عناصر زمین آهن است که حدود 5% پوسته زمین را تشکیل داده است. آهن از سطحی صاف و نقره ای رنگ مایل به خاکستری برخوردار است ولی هنگامی که در مجاورت هوا با اکسیژن ترکیب شود به رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای مشاهده می‌گردد که اکسید دارای ترکیبات آهن یا زنگ نامیده می‌شود.

قیمت آهن

بیشتر بخوانید: انواع لوله آلومینیومی

 

آهن بسیار چکش خوار است، از قابلیت رسانایی بالایی برخوردار است و در صنعت کاربرد وسیع و گسترده‌ای نیز دارد؛ از آن در صنایع مختلفی مانند ساخت و ساز، تانکر سازی، ساخت مخازن خاص، اتومبیل سازی، صنعت کشتی سازی، صنایع سنگین فلزی و… استفاده می‌کنند.

ورق آهن در ضخامت‌های مختلفی به صورت رول و شیت به بازار عرضه می‌گردد. توجه داشته باشید که ورق آهن با استاندارد st۳۷ شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: 

قیمت آهن در بازار

افزایش قیمت آهن تابع متغیرهای بسیاری در جامعه است. خوب است بدانید که هزینه سوخت و انرژی، هزینه حمل و حتی نرخ تورم جهانی بر قیمت آن در بازار تاثیر گذار هستند. عوامل دیگری مانند ابعاد، وزن و ضخامت نیز در قیمت ورق آهن در بازار نقش دارند.

قیمت هر کیلو آهن در وب سایت فروشگاه اینترنتی آهن آلات به صورت لحظه‌ای بروزرسانی می‌شود. جهت مشاوره خرید و استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان پخش در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.