مقالات

قیمت ناودانی | خرید ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

انواع ناودانی | فروش نبشی با قیمت مناسب | آهن ربات

قیمت ناودانی: ناودانی از یک پروفیل فولادی به شکل C یا U مانند سایر سطوح توخالی نورد می شود. از دو فلنج و یک شبکه پهن تشکیل شده است. با این حال، فلنج ها می توانند روی یکدیگر مخروطی شوند یا می توانند موازی باشند.

قیمت ناودانی | خرید ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

گوشه های داخلی ناودانی فولادی دارای شعاع های مشخصی است که استحکام و مقاومت آن را فراهم می کند. این پروفیل های فولادی به راحتی به هر شکلی قالب گیری می شوند و این جایی است که ناودانی های فولادی U-Channel در مقابل C-Channel وارد می شوند.

اصطلاحات مرتبط با ناوادنی

عمق

عمق ناودانی طول بین بالای یک پایه تیر تا پایین پایه دیگر است.

عرض

عرض کلی ناودانی  را هنگامی که در موقعیت “C” قرار دارد اندازه گیری می کند.

ضخامت فلنج

گاهی اوقات به عنوان ضخامت پا نیز شناخته می شود، این اندازه گیری یک اندازه گیری ضخامت را ارائه می دهد.

ضخامت وب

ضخامت وب ضخامت شبکه ناودانی فولادی را اندازه گیری می کند.

شعاع فیله

ناودانی ها دارای یک فیله در داخل  مانند سایر تیرها و زاویه ها هستند. تولیدکنندگان ممکن است همیشه شعاع فیله را ارائه ندهند.

قیمت ناودانی | خرید ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

ناودانی

 ناودانی  C

ناودانی C یا C-Channel یک محصول نورد گرم با سطح مقطع C شکل است. این ناودانی ها دارای دو پایه هستند که توسط یک وب به هم متصل شده اند و به آنها ناودانی های ساختاری نیز می گویند.

با این حال، ممکن است در برخی مکان ها به عنوان کانال های فلنج موازی نیز از آنها استفاده کنید. تارهای آنها معمولاً دارای تراز عمودی هستند. دو فلنج از یک انتها بیرون می‌آیند، که اتصال تیر را با اشکال دیگری که شکل C را ایجاد می‌کنند آسان‌تر می‌کند.

برای چه کاری می توان از ناودانی های C شکل استفاده کرد؟

استفاده از ناودانی های C شکل در مقایسه با سایر انواع طراحی، چندان محبوب نیست. این به این دلیل است که ناودانی های C شکل ذاتا ساختار ضعیف تری دارند. این امر تحمل وزن اضافی را برای تیر سخت‌تر می‌کند، زیرا می‌تواند تحت فشار مداوم تغییر شکل دهد.

بنابراین، استفاده از ناودانی C شکل فقط در جایی که مناسب است ضروری است. کاربرد ناودانی های C شکل در مکان نامناسب می تواند باعث شکست طراحی یا به خطر افتادن یکپارچگی ساختاری یک طرح شود. با این حال، این تیرها معمولاً روی یک تیر مسطح دیگری نصب می شوند که می توانند به یکدیگر جوش دهند. این تماس را به حداکثر می رساند و به استحکام تیر کمک می کند.

هنوز یک تفاوت ساختاری عمده در ناودانی C شکل بسته به تولید آن وجود دارد. ناودانی های C نورد گرم دارای فلنج های مخروطی هستند، در حالی که، ناودانی های لیزری دارای فلنج های موازی هستند. شما می توانید تحمل آنها را با ASTM a 484 تعیین کنید.

علاوه بر این، ناودانی های  شکل در صنایع، ماشین‌آلات و تجهیزات ساختمانی بهترین عملکرد را دارند.

ورق گالوانیزه

ناودانی U  شکل

ناودانی U شبیه ناودانی C است که در بالا ذکر شد ، اما در   در شکل و کاربردهای آن تفاوت دارد. این محصول بلند، باریک و فلزی است که کانال های عمیق تری دارد. با این حال، شما می توانید این عمق را تنها پس از غلتاندن فلز به دست آورید.

یک مثال خوب در این مورد:

ناودانی U آلومینیومی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. آلومینیوم تنها فلزی است (به غیر از فولاد) که این ناودانی  را در چنین تنوع عمده ای فراهم می کند. ناودانی های آلومینیومی U شکل استحکام و دوام را فراهم می کنند که بزرگترین دلیل محبوبیت آن است. همچنین چندین مزیت و ویژگی مهم برای ساخت و ساز را ارائه می دهد که به شرح زیر است:

ورق گالوانیزه

قابلیت عملیات حرارتی

ماشین کاری

قابلیت جوشکاری

این ویژگی ها به آن کمک کرده است تا برای اکثر کاربردها از جمله ساخت تیر فولادی یا لغزش سازه ای بسته به نیازهای طراحی ایده آل شود. این بدان معناست که ناودانی های آلومینیومی U شکل یک انتخاب همه کاره در صنعت است.

ناودانی های U شکل برای چه مواردی استفاده می شوند؟

ناودانی های U شکل برای سیستم‌های سقف فلزی، سازه‌های فولادی سبک وزن و سیستم‌های قاب‌بندی دیوار خشک بهترین کارکرد را دارند. به عنوان مثال، آنها به خوبی به عنوان ناودانی های افقی از طریق سیستم های قاب دیوار کار می کنند. آنها همچنین به عنوان حامل های اصلی و کانال های لبه در سیستم های سقف گل میخ مناسب هستند. ناودانی های U شکل با اندازه های مختلف می توانند بار استاتیکی را تا بیش از 100 تن فراهم کنند. علاوه بر این، مهندسان ممکن است ناودانی های  Uشکل را به شکل های مساوی یا نابرابر و ساختارهای طراحی سفارشی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.