مقالات

قیمت ورق استیل + روش های فرم دهی | آهن ربات

قیمت ورق استیل

ورق استیل، فلزی است که توسط یک فرایند صنعتی به قطعات تخت نازک تشکیل شده است. ورق استیل یکی از اشکال اساسی است که در فلزکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان آن را به شکل های مختلفی خرد و خم کرد. تعداد بیشماری اشیاء با کاربرد های متفاوت، بطور روزمره از ورق استیل ساخته می‌شوند. ضخامت ها می‌تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. ورق های بسیار نازک به صورت فویل یا رول در نظر گرفته می شوند و قطعات ضخیم تر از 6 میلی متر (0.25 اینچ) ورق فولادی در نظر گرفته می‌شوند. قیمت ورق استیل بر اساس ضخامت و آلیاژ به کار رفته در آن متفاوت است.

قیمت ورق استیل

خصوصیت ضد زنگ بودن ورق‌های استیل مهمترین عامل بالا بودن تقاضا برای ورق استیل ضد زنگ می‌باشد. به دلیل تأمین بخش زیادی از این تقاضا توسط واردات، این کالا نوسانات بسیاری را در قیمت تجربه می‌کند. ماده اولیه به کار رفته در ساخت این نوع ورق با توجه به درصد کربن، نیکل و کروم موجود در آن انواع مختلفی دارد، اما ورق های موجود در بازار معمولا از یکی از ورق استیل 304، ورق استیل 316، ورق استیل 309، 420، 310، 321، 430 ساخته می‌شود. یکی دیگر از عواملی که سبب تنوع ورق های استیل می‌گردد گسترده بودن بازه ضخامت ورق های تولیدی است که از 0.3 تا 50 میلی متر متغیر است.

قیمت ورق استیل

قیمت ورق استیل دکوراتیو

بسیاری از فلزات مختلفی وجود دارند که می‌توانند با ورق استیل مانند آلومینیوم ، برنج ، مس ، فولاد ، قلع ، نیکل و تیتانیوم ساخته شوند. برای مصارف تزئینی ، برخی از ورق های مهم شامل نقره ، طلا و پلاتین (فلز ورق پلاتین نیز به عنوان کاتالیزور مورد استفاده قرار می‌گیرد) . از استیل دکوراتیو در حال حاضر به طور گسترده در صنعت ساخت و ساز و معماری داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شود.

کاربرد های ورق استیل | قیمت ورق استیل

ورق استیل در بدنه های اتومبیل و کامیون، بدنه هواپیما و بال ، میزهای پزشکی ، سقف ساختمانها (معماری) و بسیاری کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. ورق استیل از آهن و سایر مواد با نفوذ پذیری مغناطیسی بالا که به عنوان هسته های فولادی لمینت نیز شناخته می‌شود دارای کاربردهایی در ترانسفورماتورها و ماشین های برقی است. از لحاظ تاریخی، ورق های استیل کاربرد های فراوانی از جمله ساخت زره، سپر و… استفاده می‌شد.

روش های فرم دهی ورق استیل

قیمت وریق استیل

خم کردن ورق استیل

خم شدن فرآیندی است که در آن ورق های فلزی با اعمال فشار خمشی به شکل مورد نظر خم می‌شوند. قطعاتی از قبیل فلنج و شیارها با خم شدن ایجاد می‌شوند. متداول ترین شکل خمش خم شدن V است. در آنجا ، یک قالب V شکل و یک پانچ با هم جمع شده تا فرم مورد نظر را به ورقه بدهند.

پیچش یا حلقه زنی ورق فلزی

پیچش یا حلقه زنی فرایند تشکیل حلقه دایره ای در لبه ورق فلزی است تا از آن برای حمل و نقل ایمن تر شود. ورق فلزی اغلب پس از تولید ابتدا حاشیه های تیز یا “برنده” دارد که با این روش سطح این لبه‌ها هموار و صاف می‌گردد.

اتو کردن

فرآیند اتو کردن زمانی استفاده می شود که ضخامت در یک قسمت مشخص از ورق فلز کاهش یابد. ورق آلومینیوم برای قوطی های نوشیدنی خیلی ضخیم است ، بنابراین برای دستیابی به یک ترکیب نازک تر و یکنواخت تر ، اتو شده است.

برش لیزری

برش لیزر در سالهای اخیر به روشی رایج برای تولید ورق تبدیل شده است. با برش لیزر ، ورق فلز در معرض لیزر پرقدرت قرار می‌گیرد. این یک نوع روش برش سریع و دقیق است که حتی می‌تواند با استفاده از یک دستگاه برش لیزری عددی کنترل شده (CNC) و به صورت خودکار انجام شود.

قیمت وریق استیل

هیدروفرمینگ

یکی از روش‌های کمتر شناخته شده برای ورق های فلزی روش هیدروفرمیینگ می‌باشد. هیدروفرمینگ رسم عمیق ، کشش خالی بر روی قالب است. تفاوت بین هیدروفرمینگ و ترسیم عمیق چیست؟ تفاوت کلیدی این دو فرآیند در این است که رسم عمیق نیاز به کاهش چند برش دارد ، در حالی که هیدروفرمینگ فقط در یک مرحله انجام می‌شود.

پانچ کردن

پانچ کردن یک تکنیک بسیار رایج برای برش سوراخ در فلز است. راه اندازی شامل پانچ و پانچ مرده است. فاصله بسیار کمی بین این دو وجود دارد. هنگامی که پانچ و قالب از بین می‌روند ، مواد بین این دو فشرده می‌شود و با فشار بعدی نیروی برشی سوراخی را در ورق ایجاد می‌کند. این فرایند در مقادیر زیادی نسبتاً ارزان است و قادر به انجام ایجاد سوراخ در نوار و همچنین ورق فلزی است.

سخن پایانی

ورق استیل یکی از پرکاربردترین ورق در صنایع مختلف می‌باشد. این نوع ورق با روش های گوناگونی که در بالا به آن اشاره شده تهیه و تولید می‌شود که نوع تهیه آن بر روی قیمت ورق استیل تاثیر گذار است. 

برای دریافت مشاوره و قیمت ورق استیل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.