مقالات

قیمت ورق سیاه در بازار | کاربرد ورق گالوانیزه | آهن ربات

قیمت انواع ورق سیاه | نبشی چیست | آهن ربات

قیمت ورق سیاه در بازار : ورق سیاه، که به عنوان فولاد خام نیز شناخته می شود، به شکل ورق یا رول یافت می شود، که در نتیجه نورد گرم یا سرد می شود . از ورق سیاه در ساخت انواع محصولات فولادی پروفیل U، تیر آهن ، نبشی،ورق کالوانیزه  و … استفاده می شود.

قیمت ورق سیاه در بازار | کاربرد ورق گالوانیزه | آهن ربات

ورق سیاه با نورد گرم

فرآیند تولید آن نورد گرم است. با نماد HR مشخص شده است. این فرآیند اغلب برای موادی استفاده می شود که کیفیت های زیبایی شناختی آنها در درجه دوم اهمیت قرار دارد، زیرا در نهایت سطح مواد کاملاً صاف نیست. این روش اغلب برای محصولاتی که بیشتر پردازش می شوند استفاده می شود.

ورق سیاه با نورد سرد

این ورق سیاه در نتیجه نورد سرد ساخته می شود و با علامت CR مشخص شده است. سطح ورق زیبایی فوق العاده دارد و خواص ضد خوردگی بیشتری نشان می دهد.

ورق سیاه

ورق سیاه با روکش روی

فولاد گالوانیزه نوعی فولاد است که پس از عملیات حرارتی با پوشش روی پوشانده می شود که به لطف آن یک پوشش ضد خوردگی روی سطح مواد گالوانیزه ایجاد می شود

ناودانی

فولاد با مخلوط کربن با دوام بالا، اما در عین حال مقاومت کم در برابر خوردگی مشخص می شود. بنابراین، فولاد سیاه گالوانیزه عمر خود را افزایش می دهد و مقاومت در برابر شرایط نامساعد جوی را افزایش می دهد. عناصر ساخته شده از ورق سیاه باید در داخل خانه استفاده شوند تا با رطوبت یا شرایط سخت آب و هوایی تماس نداشته باشند. در غیر این صورت، مواد باید با پوشش روی و سپس پوشش پودری برای افزایش دوام محافظت شوند.

قیمت ورق سیاه در بازار | کاربرد ورق گالوانیزه | آهن ربات

طبقه بندی ورق سیاه

این کار با اندازه گیری میزان کربن موجود در مواد انجام می شود. محتوای کربن می تواند تا 3٪ متفاوت باشد. با افزایش درصد کربن، کیفیت مواد افزایش می یابد.

ورق سیاه کم کربن : ارزان ترین نوع ورق سیاه است که در مواردی که مقاومت بالا در برابر خوردگی یا شرایط آب و هوایی سخت مورد نیاز نیست استفاده می شود. با پلاستیسیته بالا مشخص می شود.

ورق گالوانیزه

ورق سیاه با کربن متوسط :  محتوای کربن در فولاد نباید از 0.6٪ تجاوز کند. این نوع فولاد با شکل پذیری ضعیف، اما در عین حال مقاومت بیشتر در برابر خوردگی مشخص می شود.

ورق سیاه با کربن بالا :  محتوای کربن بالا، تا 3٪. در مناطق خاصی از زندگی استفاده می شود، جایی که کیفیت بالا و پارامترهای استثنایی بسیار مطلوب است.

استفاده از ورق سیاه

ورق سیاه با قیمت مقرون به صرفه و شرایط استحکام خوب مشخص می شود، به همین دلیل است که به طور گسترده در بسیاری از زمینه های زندگی استفاده می شود. انعطاف، زیبایی شناسی بالا و دوام، ورق سیاه را به ماده ای تبدیل می کند که سرمایه گذاران با رغبت از آن استفاده می کنند. گالوانیزه کردن مواد باعث می شود محصول علاوه بر این در برابر خوردگی و شرایط آب و هوایی مقاوم باشد، بنابراین می توان آن را با موفقیت در فضای باز استفاده کرد.

ورق سیاه عمدتا در ساخت و ساز استفاده شده است. پایه ها و ستون ها، اجزا وسایل نقلیه و ماشین آلات از ورق فولادی سیاه ساخته شده اند. عناصر سازه ای مورد استفاده در ساخت و ساز نیز از ورق سیاه ساخته می شوند. این عناصر شامل پروفیل ها، مقاطع، لوله ها، میله ها و همچنین اتصال دهنده هایی مانند پیچ ​​و مهره، حلقه و مهره هستند. لوله های ساخته شده از ورق سیاه نیز در سیستم های گرمایش یا سرمایش استفاده می شود. عناصر ورق سیاه در سازه های پرچ شده و جوشی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.