مقالات

مزایای ورق گالوانیزه | ورق سیاه | آهن ربات

مزایای ورق گالوانیزه

مزایای ورق گالوانیزه میتواند بسیار زیاد باشد اما در نظر داشته باشید که ورق گالوانیزه یکی از محصولاتی است که در صنعت از آن به وفور استفاده می‌شود.ورق گالوانیزه، مزایای فراوانی دارد. دلیل اصلی تقاضای بالای آن، خاصیت ضد زنگ بودنش می‌باشد.

توجه داشته باشید که به دلیل محدودیت در تولید داخل، بخشی از این نیاز از طریق ورق‌های گالوانیزه وارداتی تأمین می‌شود. در نتیجه قیمت این محصول نیز دارای نوسانات می‌باشد. کاربرد اصلی ورق گالوانیزه در سازه‌های ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری است.

مزایای استفاده از ورق گالوانیزه

در این مطلب قصد داریم به بررسی برخی از مزایای استفاده از ورق گالوانیزه بپردازیم. این امتیازات شامل موارد زیر می‌باشد:

ورق گالوانیزه

مزایای ورق گالوانیزه

صرف هزینه کمتر

به‌منظور انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با دیگر روش‌ها در جهت ممانعت از خوردگی، به هزینه کمتری نیاز است. دیگر مزایای ورق گالوانیزه میتواند ما را مجاب کند که از این محصول در مکان های مناسب حتما استفاده کنیم.

هزینه کمتر جهت تعمیرات و نگهداری

اجرای این عملیات به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه‏، پیشنهاد می‌شود. دقیقا تحقیق کنید برای چه کاربردی ورق گالوانیزه مناسب است و از این محصول نهایت استفاده را ببرید.

ورق سیاه

بیشتر بخوانید: فرمینگ ورق گالوانیزه چیست؟

طول عمر زیاد

ورق‌های پوشش داده شده گالوانیزه با فلز روی‏ در محیط‌ های کاملا خورنده، دارای طول عمر تقریبا ۲۰ تا ۳۰ سال هستند که عمر بالایی است. میتوانید بدون نگرانی حالا حالا ها از این محصول استفاده کنید.

ماندگاری و دوام پوشش

پوششی که از طریق گالوانیزه به دلیل دارا بودن یک ساختار متالورژیکی خاص ایجاد می‌شود، از مقاومت بسیار خوبی در مقابل صدمات مکانیکی، ساییدگی و حتی خوردگی برخوردار است.

اعتماد مصرف کننده

به دلیل استفاده از استانداردهای مختلف در زمینه گالوانیزه ورق‌های فولادی، طول عمر و شیوه عملکرد لایه روی‏، برای فرد مصرف کننده مناسب است و افراد می‌توانند به آن اعتماد کنند.

بازرسی و نظارت راحت

بازرسی پوشش گالوانیزه بسیار آسان و راحت است و بدون نیاز به آزمایشات مخرب قابل بازرسی است. حتی از طریق چشم می‌توان آن را کنترل کرد.

رسیدن به هدف در زمان کوتاه

اگر لازم باشد از ورق‌های گالوانیزه استفاده شود، در کمترین زمان ممکن می‌توانید از آن استفاده کنید و سریع نیز به اهداف خود برسید ضمن این که نیازی به صرف زمان برای آماده سازی سطوح، رنگ کردن و کنترل و بازرسی ندارید.

محافظت کامل

پوشش ایجاد شده بر روی سطح فولاد قادر است تمامی نقاط و سطوح فولاد شامل قسمت‌هایی که در گوشه‌ها قرار گرفته، نقاط کوچک و حتی فرورفتگی‌ها را بپوشاند و از خوردگی آن‌ها ممانعت به عمل آورد. در نهایت پوشش گالوانیزه به دلیل محافظت کامل رقیبی ندارد.

محافظت در برابر صدمات محیطی به طور اتوماتیک

پوشش‌های گالوانیزه در فولاد نفوذ می‌کنند و نقش کاتدی دارند؛ در نتیجه می‌توانند مقاطع ریزی که بر روی سطح فولاد ایجاد شده را در مقابل آسیب محیطی و خورندگی، محافظت کنند.

مزایای ورق گالوانیزه چیست؟

مزایای ورق گالوانیزه چیست؟

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم کاربرد و موارد استفاده از ورق گالوانیزه را به اختصار شرح دهیم. با اطلاع از ویژگی‌های ورق گالانیزه می‌توانید اهمیت استفاده از این محصول در صنعت را بهتر درک کنید. این مزایا باعق شده تا از این محصولات در صنعت به وفور استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.