مقالات

نبشی آهن | قیمت ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

فروش نبشی | قیمت تیرآهن امروز | فروشگاه آهن ربات

نبشی آهن: نبشی های فولادی محصولات فولادی تمام شده ای هستند که از فولاد کربنی نوردگرم ساخته می شوند. از آنجایی که نبشی های فولادی عمدتاً برای ایجاد پشتیبانی ساختاری استفاده می شود ، ایده آل ترین ترکیب، فولاد کم آلیاژ و در عین حال با استحکام بالا با شکل پذیری و چقرمگی بهتر است. با در نظر گرفتن این موضوع، استفاده‌های مختلف از نبشی فولادی می‌تواند از  پل، انبارها، تولید تجهیزات، قاب‌های پشتیبانی، قفسه‌ها یا حتی چرخ دستی‌های ابزار متفاوت باشد.

نبشی آهن | قیمت ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

استفاده از نبشی در ساخت پل

نبشی های فولادی به ندرت در یک ساختار مشخص بدون هیچ گونه لایه محافظ یا پوشش اضافه استفاده می شود. به این ترتیب، اکثر نبشی های فولادی که در بازار پیدا می‌کنید یا گالوانیزه یا روکش پودری هستند. گالوانیزه یک لایه مقاوم در برابر خوردگی بر روی مواد ایجاد می کند، در حالی که پوشش پودری نوعی پوشش سطحی است که از رزین های رسوب شده با اسپری الکترواستاتیک (ESD) ساخته شده است. با این حال، هنگامی که در ساخت پل استفاده می شود، تولیدکنندگان باید از دوام بهتر محصول اطمینان حاصل کنند، به همین دلیل است که میله های نبشی در این فرآیند گالوانیزه می شوند.

نبشی

از نبشی فولادی می توان برای تشکیل هر قسمت از پل استفاده کرد. برای عرشه، نبشی می تواند تقویت کننده بتن و جابجایی مواد پایین تر برای سازندگان باشد. جدای از این، نبشی فولادی را می توان در اجزای پل مانند قوس ها، تیرها، یاتاقان ها یا مسیرهای عابر پیاده نیز یافت. پل های دارای اجزای فولادی به دلیل استحکام  مواد حتی در شرایط تحمل بار یا شرایط محیطی تاثیرگذار برای چندین سال یا حتی دهه ها دوام دارند.

نبشی آهن | قیمت ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

استفاده از نبشی در ساخت انبارها

همانطور که مشخص شد، نبشی های فولادی نوعی محصول ساختاری هستند. برای انبارها یا هر نوع ساخت و ساز ساختمان ، یک انتخاب عالی هستند . آنها می توانند شالوده یک انبار را تشکیل دهند، ساختار یک سیستم نیم طبقه را تکمیل کنند، یا از طریق یک عرشه فولادی یا تیرک، پشتیبانی سقف را فراهم کنند.

برای نیم‌ساخت‌ها، نبشی های فولادی می‌توانند از الزامات کف‌سازی بالا سازه پشتیبانی کنند. این ماده برای تحمل سطوح مختلف بارها یا ضربه‌هایی که ممکن است از تجهیزات و سیستم‌های ذخیره‌سازی مورد استفاده در انبار ایجاد شود، مناسب است.

در انبارهای ارزان قیمت، نبشی  فولادی در تشکیل بخشی از سقف یا سازه سقف ساختمان نیز مفید بوده است. هنگامی که با دیگر لوازم جانبی فولادی ، میله‌های مسطح، میله‌ها، کوپلینگ‌ها، پرلین‌ها، اتصالات ، متصل می‌شوند، نبشی های فولادی می‌توانند شبکه تیرهای را تکمیل کنند که انبار را در برابر بارهای متغیر محافظت می‌کنند.

استفاده از نبشی در ساخت تجهیزات

اکثر تجهیزات الکتریکی یا لوازم خانگی روزمره تا به امروز از یک نوع فولاد ساخته شده اند. برخی از نمونه های این ماشین آلات سنگین شامل   لیفتراک، بولدوزر، غلتک جاده یا بیل مکانیکی می شود. لوازم خانگی حتی ممکن است با نبشی فولادی تقویت شوند ، شکل منحصر به فرد آنها از گوشه های وسایل مانند ماشین لباسشویی، اجاق های صنعتی، اجاق گاز و بسیاری دیگر محافظت می کند.

ورق گالوانیزه

استفاده از نبشی فولادی در ساخت تجهیزات هزینه ها را برای تولید کننده و مصرف کننده به شدت کاهش داده است. برای مثال، تولیدکنندگان به موادی کم‌هزینه و آسان برای تولید متکی هستند. فولاد نیز به راحتی در دسترس است و می توان آن را بدون هیچ گونه آسیبی در خواص شیمیایی و کیفیت فیزیکی آن تغییر کاربری داد.

برای مصرف کنندگان، فولاد در انواع مختلف ماشین آلات هزینه های نگهداری و تعمیر را تا حد زیادی کاهش می دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، فولاد می تواند برای چندین دهه، حتی در زمان ذخیره سازی، دوام بیاورد. مشاغلی که در عملیات خود به تجهیزات سنگین وابسته هستند، حتی اگر متوجه باشند یا نه، از وجود نبشی فولادی سود می برند.

استفاده از نبشی در قاب ها

یکی دیگر از کاربردهای رایج نبشی  فولادی، قاب بندی برای سازه ها و اجسام مختلف است.

در حالی که طراحی اصلی شامل یک مقطع L شکل زاویه دار مساوی (یا غیر مساوی) است که دارای دو پایه متضاد است،

می توان آن را برای دستیابی به ظاهر مطلوب استفاده کرد.

مهر زنی یا پانچ کردن فلز، به ویژه، می تواند دهانه های متعددی را در یک نبشی فولادی ایجاد کند

تا یک جزء قاب از نظر زیبایی شناختی ایجاد کند.

سایر طرح‌های سفارشی را نیز می‌توان بر روی قاب‌های زاویه‌دار فولادی برای پشتیبانی از نرده‌ها،

چرخ دستی‌های ابزار، قالب‌های داخلی، تزئینات، صفحات، روکش‌ها و بسیاری موارد دیگر انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.