مقالات

کاربرد ناودانی چیست | ویژگی های تیرآهن | فروشگاه آهن ربات

قیمت ناودانی | فروش ورق گالوانیزه | فروشگاه اهن ربات

کاربرد ناودانی چیست: مقاطع فولادی یکی از محبوب ترین و مهم ترین مصالح در صنعت ساختمان می باشد. فولادهای مقطع بر اساس اشکال مختلف طبقه بندی می شوند که در آنها فولاد U شکل یا ناودانی بسیار رایج است. در این مقاله با ناودانی‌های فولادی بیشتز اشنا می‌شویم.‌

کاربرد ناودانی چیست | ویژگی های تیرآهن | فروشگاه آهن ربات

ناودانی چیست؟

ناودانی که با نام پروفیل فولادی U شکل نیز شناخته می شود، نوعی فولاد با سطح مقطع U شکل است، ناودانی به طور گسترده در صنعت و ساخت و ساز استفاده می شود. این پروفیل دارای اندازه های متنوعی است که برای کاربردهای مختلف مناسب است و به راحتی می توان محصولات مناسب را برای کارهای ساختمانی یا سازه ای انتخاب کرد.

ویژگی های ناودانی

ناودانی از نظر سختی، مقاومت، وزن زیاد و استحکام بسیار بالا مشابه سایر محصولات است. این محصولات در اندازه های مختلف برای پروژه های  بزرگ و کوچک تولید می شوند.

ناودانی به 6 اندازه اصلی تقسیم می شود که هر کدام به صورت جداگانه بر حسب میلی متر اندازه گیری می شوند. بنابراین، اندازه ناودانی  به h، b، d، t، r2 و r1 تقسیم می شود.  هر اندازه بیشتر به ابعاد مربوط به جرم در کیلوگرم بر متر تقسیم می شود.

کاربرد ناودانی چیست | ویژگی های تیرآهن | فروشگاه آهن ربات

ناودانی‌ها با ویژگی ها و تکنیک های خاص، مناسب برای پروژه های خاص تولید می شوند. ناودانی با ویژگی هایی چون تحمل  ضربه های زیاد و همچنین ارتعاشات قوی ساختمان های بلند شناخته می شود. علاوه بر این، این محصول می‌تواند در محیط‌هایی با شرایط آب و هوایی سخت و مرطوب نیز پایدار بماند.

استاندارد های ناودانی

ناودانی در کشورهای مختلف جهان با استانداردهای مختلفی ساخته می شود که در کشور ما استاندارد اروپایی رایج است.

 ناودانی

در حال حاضر راه های زیادی برای تعیین کیفیت محصولات فولادی Uبر اساس این استاندارد ها وجود دارد و کاربران برای تعیین کیفیت فولاد، محدودیت های استحکام ازدیاد طول، استحکام شکست، قابلیت خم شدن ناودانی از جدول های استاندارد پروفیل‌های فولادی استفاده می‌کنند.

کاربرد ناودانی

ناودانی محصول ایده آل ساختمانی است، انواع مختلفی از از آن تحت عنوان  فولاد U 100، فولاد U 150، فولاد U 200، فولاد U 250، فولاد U 200، فولاد U 200 و… وجود دارد. ناودانی برای همه سازه ها در هنگام اتمام استفاده می شود تا پایداری مطمئن و استاندارد برای همه پروژه ها باشد. در ساخت سازه‌های فلزی یا ترکیب فلز و بتن پروفیل های فولادی اصلی ترین ماده هستند. این یک راه حل خوب برای کسانی است که نیاز به ساختن ساختمان ها، کارخانه ها و یا هر پروژه ای دارند که می توانند از فولاد مقطع استفاده کنند.

تیرآهن

استفاده از ناودانی ساخت و سازهای با کیفیتی را به شما می دهد، زیرا فولاد ماده مقاوم  و منعطفی است، به طور گسترده در ساختمان سازی و مصارف صنعتی این پروفیل استفاده می شود. هر پروژه برای محصول خود به ناودانی با ویژگی های متفاوتی نیاز دارد. علاوه بر این، ناودانی برای مدارس، ادارات و مراکز تفریحی با اهداف مختلفی استفاده می‌شود. در پروژه های بزرگ ، صنایع سنگین و سبک نیز این متریال به وفور استفاده می شود.

ناودانی نوعی فولاد است که در زندگی ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بسته به هر پروژه باید نوع مناسب پروفیل فولادی U شکل مورد استفاده در صنعت ساختمان، صنعت کشتی سازی، برج رادیویی، ماشین آلات بالابر، فریم کانتینر را انتخاب کرد. بیشترین کاربرد ناودانی در ساخت و ساز است.

در پایان

در حال حاضر در بازار شرکت‌های زیادی در زمینه تولید پروفیل فولادی فعالیت می‌کنند، در کنار شرکت‌های معتبر و مطمئن هنوز هم شرکت‌هایی هستند که برای کسب سود، محصولات بی‌کیفیی را ارائه می‌کنند و در ساخت محصولات خود از همه قوانین و استانداردها سرپیچی می‌کنند، این محصولات تنها شکل ناودانی دارند و هیچ یک از ویژگی های این محصول را ندارند.  برای پیدا کردن یک شرکت معتبر ساخت ناودانی، باید درباره شرکت، محصولات، قیمت‌ها اطلاعات کسب کنید.

برای خرید و سفارش ناودانی با کیفیت با قیمت های رقابتی در بازار، لطفا به شرکت فولاد ما مراجعه کنید. علاوه بر این، شرکت ما دارای نمایندگی سطح یک متخصص در ارائه پروفیل های فولادی با ارزان ترین قیمت های موجود در بازار است. برای سفارش ناودانی و سایر پروفیل‌های فولادی با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید، تا شنا رد متناسب با نیاز تان راهنمایی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.