مقالات

کاربرد نبشی چیست | ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

خرید نبشی | وزن ورق سیاه | آهن ربات

کاربرد نبشی چیست: آیا برای افزایش سودآوری و مقرون به صرفه بودن یک پروژه، یا برای اطمینان از کیفیت بالاتر سازه های پشتیبانی، مایل به دانستن اطلاعاتی مانند اینکه نبشی چیست، کاربردهای آن و جنس مناسب آن چیست، هستید؟ نبشی برای ساخت و سازهای عمرانی، صنعت و همچنین برای کارخانه های چوب بری بسیار ایده آل است.

کاربرد نبشی چیست | ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

نبشی فولادی ساخت سازه های مختلف از پله ها گرفته تا دکل های انتقال برق یا مخابرات را آسان تر می کند . تطبیق پذیری بالای ان، مجموعه ای از مزایای را برای کسانی که به دنبال انجام پروژه های کارآمد، طولانی مدت و از نظر مالی سودآور هستند تضمین می کند.

نبشی چیست؟

نبشی یک پروفیل ساختاری فولادی است که وظیفه اصلی آن تحمل بارهای ناشی از یک بخش سبک تر و باریک تر است. به این معنا که وظیفه آن ارائه سازه برای انواع مختلف ساخت و ساز است. این مورد برای استفاده در دکل های انتقال و توزیع انرژی، سازه های پست و دکل های مخابراتی که به مقاومت مکانیکی و دوام بالایی نیاز دارند، ایده آل است.

نبشی نقش مهمی در ترکیب ساختار دارد . به طور کلی در شبکه ها و سیستم های شبکه استفاده می شود. با توجه به هندسه سازه، تلاش های غالب معمولی (فشرده و کشش)، مانند مهاربندی های عمودی و افقی در سوله ها، خرپا برای تیرهای سقف و ستون ها و دکل‌های مخابرات به کار گرفته می‌شود .

کاربردهای نبشی چیست؟

یکی از ویژگی های نبشی فولادی، تنوع سازه هایی است که می توان از آنها استفاده کرد. بنابراین، برنامه های کاربردی انها بسیار متنوع است ، از پیچیده ترین پروژه ها تا حتی ساده ترین ساخت و سازها‌ از این متریال بهره گرفته می‌شود. در زیر به رایج ترین کاربردها اشاره می کنیم:

دکل های انتقال برق و مخابرات؛

نبشی

پیاده روها؛

کارخانه چوب بری؛

قاب ها؛

ماشین آلات، ادوات کشاورزی، جاده ای و ریلی؛

شاسی کامیون، وانت و اتوبوس؛

مهاربندی ساختمان ها؛

سازه های مشبک و مشبک؛

سقف ساختمان ها و سوله ها.

مزایای نبشی چیست؟

نبشی فولادی مجموعه‌ای از مزایا را برای کسانی که در حال سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز هستند و به کیفیت و زیبایی‌شناسی پروژه اهمیت می‌دن، ایده آل است. در زیر به مهمترین مزایای نبشی اشاره می کنیم:

تطبیق پذیری و کاربردی بودن:

همانطور که اشاره کردیم نبشی ها سازه های همه کاره ای هستند که می توان از آنها در پروژه ها و ساخت و سازهای مختلف استفاده کرد. اما این فقط تطبیق پذیری آن نیست که برجسته می شود. استفاده از این محصول باعث ایجاد کارامدی بیشتر، امکان افزایش بهره وری پروژه و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر بدون از دست دادن ایمنی را فراهم می کند .

کاربرد نبشی چیست | ورق گالوانیزه | فروشگاه آهن ربات

هنگامی که در مورد گذرگاه‌ها، تکیه‌گاه کانال یا لوله‌کشی صحبت می‌کنیم، نبشی غیرقابل رقیب است، نه تنها برای ایمنی، بلکه برای سرعت کار نیز از آن استفاده می شود؛ زیرا استفاده از بتن پیش ساخته زمان بیشتر طول می کشد.

مقاومت و دوام

یکی دیگر از عوامل مثبتی که نبشی های فولادی ارائه می دهند مقاومت و دوام بیشتر است. اکسیداسیون برای بسیاری از پروژه ها در مناطق ساحلی دردسرساز است، زیرا محیط بسیار شور این فرآیند را سرعت می بخشد.  استفاده از محصولات با کیفیت، هکانن گالوانیزه کردن فولاد، نبسی را از خوردگی و زنگ زدگی حفظ می‌کنید. با رنگ آمیزی نیز می توان به این مزیت رسید،رنگ آمیزی یکی از پرکاربردترین روش ها برای حفظ و تکمیل سازه های فلزی است. با این حال، برای تضمین دوام بیشتر، انتخاب مواد صحیح با رعایت بهترین شیوه های استاندارد بازار به دلیل تهاجم زیست محیطی منطقه ضروری است.

کاهش هزینه پروژه:

معماری آینده نه تنها نوآوری و استفاده از فناوری، بلکه استفاده دقیق تر از منابع را نیز در نظر دارد . یعنی تلاش برای کاهش هزینه های یک پروژه، با کاهش وزن سازه ساخت آن اهمیت بالای دارد. امروزه همه در تلاش اند که هزینه های  مصالح حتی کمتر شود و به صرفه بودن پروژه افزایش یابد.

امنیت بیشتر و پرداخت بهتر:

علیرغم اینکه نبشی به طور خاص در تیرها و ستون ها به عنوان یک عنصر استفاده نمی شود، بلکه یک مجموعه از نبشی ‌ها می تواند به عنوان یک راه حل هوشمند، به کار گرفته شود. به عنوان مثال، یک تیرآهن، برای یک دهانه بزرگ، تحت نیروهای گرانشی کم مانند سقف سبک، می تواند به راحتی با یک تیر خرپایی با نبشی جایگزین شود.

ورق گالوانیزه

نبشی همچنین جنبه زیبایی شناسی پروژه را تقویت می کند. استفاده از نبشی ها برای ساخت قاب‌ها و نرده‌ها بسیار متداول است که نیاز به دقت بیشتری در جنبه بصری دارد و پروژه معماری را دلپذیرتر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.