مقالات

کاربرد های ورق گالوانیزه | فروش ناودانی | فروشگاه آهن ربات

وزن ورق گالوانیزه | قیمت ناودانی | فروشگاه آهن ربات

کاربرد های ورق گالوانیزه: ورق گالوانیزه نوعی ورق فولادی است که فرآیندی به نام گالوانیزه را طی کرده است.در این روش، صفحه فولادی یک پوشش از فلزات نجیب را دریافت می کند تا در مقایسه با صفحات معمولی یا ورق سیاه مقاومت بیشتری داشته باشد.

کاربرد های ورق گالوانیزه | فروش ناودانی | فروشگاه آهن ربات

این ماده به دلیل اهمیت و تنوع در بخش های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با ورق فولادی این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

 ویژگی ها و کاربردهای ورق گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه در چند سال اخیر رایج شده است. علاوه بر اینکه یک ماده همه کاره است، مزایای متعددی برای کسانی که از آن استفاده می کنند دارد. ما در اصل در مورد دوام و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی صحبت می کنیم.

این ماده این نام را دریافت کرده است زیرا تحت گالوانیزه شدن قرار می گیرد، فرآیندی که شامل پوشاندن فولاد با فلزاتی همانند روی است. ورق فولادی بیشتر اوقات برای جلوگیری از خوردگی یا برای اهداف الکتریکی این فرآیند را طی می کند.

گالوانیزه چندین مزیت زیر را فراهم می کند که شامل موارد زیر می‌شود:

جوشکاری؛

افزایش سختی سطح؛

مقاومت حرارتی؛

کاهش اصطکاک.

مقاومت به خوردگی ورق های گالوانیزه توسط لایه روی که متناسب با ضخامت پوشش است تعیین می شود.

 

ورق گالوانیزه

هرچه پوشش روی ضخیم تر باشد، عمر مواد گالوانیزه بیشتر می شود. با گالوانیزه کردن، ورق فولادی حدود 20 برابر مقاوم تر و بادوام تر از ورق فولادی معمولی می شود.

بنابراین، فرآیند گالوانیزه همچنین تضمین می کند که ورق به نگهداری کمتری نیاز دارد، زیرا مقاومت و دوام بیشتری دارد.

از نظر زیبایی ورق گالوانیزه  ظاهری صاف و براق دارد که بسته به نوع پرداخت می توان آن را هم به صورت طبیعی و هم به صورت رنگ شده به کار گرفت . تاکید بر این نکته مهم است که این ماده به دلیل بافت آن، به خوبی رنگدانه را می‌پذیرد و جذب می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی های ورف گالوانیزه پوشش یکنواخت و یکدست ان است، این پوشش تضمین کننده یک محصول کاملا ایمن، مقاوم و با دوام است. بنابراین، برای مثال استفاده از ورق گالوانیزه در فضای باز، حدود ۲۵ سال دوام می اورد که با توجه به ضخامت لایه روی و عوامل محیطی که در معرض آن است، می تواند متفاوت باشد.

کاربرد های ورق گالوانیزه | فروش ناودانی | فروشگاه آهن ربات

با خرید ورق گالوانیزه با قیمت ارزان نسبت به سایر محصول از تمام ویژگی‌های بالا بهره خواهید گرفت.

ناودانی

رایج ترین کاربردهای ورق گالوانیزه چیست؟

استفاده از این نوع ورق در بخش های کشاورزی، برای تولید سیلوها و به طور کلی تجهیزات و سازه های سبک، کم هزینه و مقاوم در برابر خوردگی است. در ساخت و سازهای عمرانی از آن برای ساخت پنل، پوشش و دیواره ها استفاده می شود.

ورق گالوانیزه در ساخت و ساز اغلب با متریال و مصالح دیگر ترکیب می‌شوداین متریال شامل بتن، اجر، چوب و شیشه می‌شود که انعطاف پذیری و تنوع بیشتری را به سازه‌ها و اشیا  ارائه می دهد.

می توان از آن برای ساخت موارد زیر استفاده کرد:

ساختار تهویه مطبوع؛

حفاظت از سیستم های عایق حرارتی؛

نماها؛

تولید پنل، ناودان و فلاشینگ؛

حوزه های مختلف صنعت خودرو.

از جمله خواص مربوطه می توان به عایق حرارتی، مقاومت در برابر خوردگی و شرایط جوی چون آفتاب و باران، سبکی مواد و چکش خواری اشاره کرد.

همچنین می توان از آن به عنوان عایق صدا برای سالن های موسیقی استفاده کرد. ورق گالوانیزه از نشت صدا جلوگیری کرده و کیفیت صدا را در داخل اتاق حفظ می کند.

اقدامات احتیاطی که باید در مورد ورق فلز گالوانیزه انجام شود

ورق های گالوانیزه با وجود مقاومت و حفاظت متفاوت، نیاز به مراقبت دارند.

قطعات باید تا زمان استفاده به درستی نگهداری شوند و از تماس با اجزای قلیایی یا آنهایی که حاوی مس یا سرب هستند اجتناب شود.

عناصر اتصال و مونتاژ باید همیشه مختص مواد باشد و ترجیحاً از همان تامین کننده خریداری شود.

همچنین بسیار مهم است که مونتاژ ورق های گالوانیزه توسط متخصص انجام شود.

علاوه بر این، مانند هر ماده دیگری، باید اطمینان حاصل کنید که محصول را از یک تامین کننده قابل اعتماد و متخصص خریداری می کنید. این کیفیت مواد را تضمین می کند.

مراقبت هایی از این دست تضمین می کند که از تمام مزایای ورق گالوانیزه، صرف نظر از هدف، بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.