مقالات

کاربرد پروفیل گالوانیزه

ممکن است ندانید مفهوم گالوانیزه به چه معناست؟ خوب است بدانید به فرایندی که فولاد با فلز روی مقاوم در برابر عواملی مانند خوردگی پوشانده می‌شود، گالوانیزه می‌گویند. در واقع روکشی توسط روی به وجود می‌آید که قادر است از فولاد در برابر خوردگی محافظت نماید. مد نظر داشته باشید که پروفیل گالوانیزه یکی از پرکاربردترین پروفیل‌ها در صنعت می‌باشد که دارای مزایایی مانند محافظت از فولاد در مقابل زنگ زدگی، سایش و خوردگی برخوردار است. در ادامه به کاربرد پروفیل گالوانیزه می‌پردازیم:

بیشتر بخوانید : انواع ورق گالوانیزه

کاربرد پروفیل گالوانیزه در چیست؟

استفاده از پروفیل گالوانیزه در مناطقی که رطوبت بالایی دارند، امکان پذیر است. ضمن این که به دلیل ظاهر مناسب پروفیل فولادی گالوانیزه و درپوش‌های پلاستیکی، می‌توان از این نوع پروفیل در فضاهای باز مانند پارکینگ استفاده نمود.

مد نظر داشته باشید که پروفیل گالوانیزه یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که از آن به عنوان یک المان صلب برای مقاوم سازی و تقویت قاب در و پنجره‌های pvc استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که اگر این قطعه وجود نداشته باشد، قاب درب و پنجره پس از مدت زمان زیادی با تغییر شکل و تغییر فرم حالت مواجه می گردد.

کاربرد پروفیل گالوانیزه

کاربرد پروفیل گالوانیزه

در خصوص انتخاب پروفیل گالوانیزه مناسب، توجه داشته باشید که اگر فشارهای وارده به پنجره بیشتر باشد و سطح پنجره نیز اندازه بزرگ‌تری داشته باشد، می‌بایست ضخامت پروفیل گالوانیزه بیشتر گردد. این میزان ضخامت، از ورق ۶/. میلی متری آغاز می‌شود. معمول ترین و مناسب‌ترین نوع این ورق دارای ضخامت ۱.۲۵ میلی متر می‌باشد و موارد استفاده آن بیشتر برای درب‌ها و پنجره‌های منازل مسکونی است که به صورت فلز تقویت کننده می‌توان از آن بهره برد.

اگر قرار است از پروفیل گالوانیزه برای برج سازی و ساختمان های بلند استفاده شود، بایستی به دلیل افزایش فشار باد از ورق گالوانیزه با ضخامت بیشتر استفاده کنید.

همچنین در پنجره‌های دوجداره، باید از پروفیل گالوانیزه با ضخامت بیشتر استفاده کرد. با بستن یراق آلات بر روی قطعات تقویت شده، می‌توان به مقاومت پنجره‌ها کمک نمود؛ ضمن این که به استقامت پنجره‌ها و جلوگیری از افتادگی باز شوهای پنجره کمک نمایید.

بیشتر بخوانید : قیمت پروفیل امروز

 نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را با کاربرد پروفیل گالوانیزه آشنا سازیم. افرادی که در زمینه ساخت و ساز واحدهای مسکونی، مجتمع‌های تجاری و برج سازی مشغول فعالیت می‌باشند، باید به انتخاب ضخامت مناسب پروفیل در یاختمان دقت بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.