مقالات

فروش انواع ورق گالوانیزه | قسمت ورق سیاه | آهن ربات

فروش انواع ورق گالوانیزه: ورق فولادی گالوانیزه با توجه به دوام بالا و کاربرد وسیع بسیار ارزان است. مزیت این ماده گالوانیزه بودن آن است که آن را بسیار مقاوم و ضد زنگ می کند، این ورق فولادی با گالوانیزه شدن حتی در فضای بیرونی نیز تاب می‌اورد. در این مقاله ورق گالوانیزه را با سایر ورق‌های فلزی مقایسه خواهیم کرد.

فروش انواع ورق گالوانیزه | قسمت ورق سیاه | آهن ربات

کاربرد ورق فولادی گالوانیزه: از نظر فنی، ورق گالوانیزه، ورق فلزی نورد گرم است که اصطلاحاً به آن ورق سیاه می گویند، سپس در فرآیند گالوانیزه شدن و روکش کردن فلز روی،  روی سطح ان در ضخامت های مختلف گالوانیزه می شود تا در برابر خوردگی و تأثیرات خارجی مقاومت ویژه ای داشته باشد. ورق گالوانیزه برای مصارف مختلفی از سقف و ورق فلزی گرفته تا سایر کاربردهای فضای باز استفاده می شود. از آنجایی که خم شدن آن آسان است، ورق فولادی گالوانیزه برای تولید ناودانی ها و پروفیل ها و همچنین برای پوشش سقف های قلع ایده آل است.

ورق گالوانیزه

مزایای ورق گالوانیزه

در صنایع مختلف، مقاومت به خوردگی شیرهای فلزی، ماشین آلات، سیستم ها و ابزارها عامل تعیین کننده ای است. به طور کلی یک راه با دوام و مقرون به صرفه استفاده از ورق گالوانیزه است‌.‌‌ فولاد گالوانیزه به  به دلیل مزایای زیادی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد‌ این مزایا عبارتند از:

هزینه کمتر:  در مقایسه با فولادهای ضد زنگ، فرآیند گالوانیزه هزینه کمتری دارد و می توان آن را بر روی قطعات فولادی موجود و آسیب دیده انجام داد. اگر محلول فولاد ضد زنگ (یا فلز دیگر) را انتخاب کردید، باید قطعه خود را تعویض کنید. از نظر اقتصادی، فولاد گالوانیزه ارزان تر است.

فروش انواع ورق گالوانیزه | قسمت ورق سیاه | آهن ربات

طول عمر:  بسته به محیطی که فلز گالوانیزه در معرض آن قرار می گیرد، طول عمر آن می تواند تا 75 سال باشد. علاوه بر این، فلزاتی که تحت فرآیند گالوانیزه قرار می گیرند از خوردگی محافظت می شوند و در دراز مدت آنها را مقرون به صرفه تر می کند.

حفاظت بیشتر:  حتی اگر سطوح فولادی گالوانیزه آسیب دیده باشند، حفاظت آن حفظ می شود. مولکول های روی کربنات روی را تشکیل می دهند و از ان محافظت می کنند.

قیمت ورق فولادی گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه به صورت ورق یا رول ارائه می شود. قیمت ورق رول و ورق  تخت به کیلو و بسته به نرخ روز می باشد.

فرمت  ورق گالوانیزه

محصولات نورد گرم فولادی ازجمله ورق گالوانیزه در عرض حداکثر 1500 میلی متر و طول های 5 تا 50 متر در دسترس هستند. برای نوارهای حاشیه سقف و سایر محصولات از عرض 10 میلی متر ارائه می شود. ورق هایی با ابعاد دیگر  نیز در بازار یافت می‌سود و امکان سفارشی سازی این محصول نیز وجود دارد.

مقايسه ورق گالوانیزه با سایر ورق های فلزی در فضای باز

ورق مس

استفاده از ورق مس در محیط های مرطوب بسیار متداول است زیرا این ماده عمر مفید بالایی دارد. دلیل این امر در پتینه مخصوص است که از ورق فلزی در برابر تأثیرات خارجی محافظت می کند. مس تقریباً در همه جا به جز برای ذخیره آب آبیاری قابل استفاده است. البته مس می تواند مواد یا اشیاء مجاور خود را تغییر رنگ دهد. مس در مقایسه با گالوانیزه گرانتر بوده و طول عمر کوتاه تری دارد. مس به سرعت در شرایط جوی اکسید می شود.

ورق سیاه

ورق آلومینیوم

محصولات ورق فلزی ساخته شده از آلومینیوم بسیار با کیفیت و بادوام هستند. عیب این ماده این است که نمی توان آن را لحیم کرد، ورق آلومینیوم دوام و مقاومت گالوانیزه را در ب لب  شرایط جوی ندارد و عمر آن کوتاه تر است.

ورق روی

ورق روی آلیاژی از روی و مقدار کمی تیتانیوم و مس است. این محصول بادوام است، روکش ورق گالوانیزه نیز از این فلز نجیب است، اما در محدوده قیمتی بالایی است ، از ورق گالوانیزه بسیار گرانتر است.

در نهایت ورق فولادی گالوانیزه از نظر استحکام و تنوع رنگ مزیت بیشتری از سایر فلزهای دار . مس و آلومینیوم کمی گران تر هستند، اما با طول عمر بسیار طولانی مشخص می شوند. هنگام انتخاب یک متریال، توجه به دوام و قیمت آن نه تنها مهم است، بلکه نحوه تناسب آن با سایر عناصر ساختمان (مانند نما و سقف) نیز مهم است.

بنابراین، هنگام انتخاب مواد مناسب، اجازه دهید متخصصانی که به صورت روزانه با این مواد کار می کنند و خواص آن ها را به خوبی می شناسند، این محصول را برای شما انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.