مقالات

ناودانی چیست | قیمت ورق سیاه | فروشگاه آهن ربات

ناودانی چیست | خرید انواع آهن آلات صنعتی | آهن ربات

ناودانی چیست: ناودانی در گروه پروفیل های فولادی جا دارد و یک محصول آلیاژی ساده  U شکل است. بسته به حجم، در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل کاربرد گسترده، ناودانی از ترکیبات مختلف فلزات تولید شده است. ناودانی از گالوانیزه ،فولاد ضد زنگ اغلب ساخته می شود.

ناودانی چیست | قیمت ورق سیاه | فروشگاه آهن ربات

فولاد ضد زنگ مورد استفاده در ساخت ناودانی ها متعلق به برندهای خارجی با نام AISI 316, 304 است. اینها انواع آلیاژهای قوی هستند که در برابر تأثیر مواد شیمیایی فعال مختلف طبیعی و مصنوعی مقاوم هستند. ناودانی ضد زنگ توصیف شده، البته، بالاترین شاخص های قابلیت اطمینان و استحکام را مدیون شکل اش است. این همان چیزی است که تحمل بارهای شدید را ممکن می کند.

مزایایی مانند کیفیت ضد خوردگی، مقاومت در برابر  حرارت، ظاهر زیبایی خارجی، مقاومت در برابر محیط های مختلف تهاجمی، همگی ناشی از  درجات مختلف آلیاژهایی است که از آن ساخته شده است.

بسته به طراحی لبه ها و طول، پروفیل ضد زنگ می تواند دارای هدف خاصی باشد. همچنین محصولات دارای دقت معمولی یا بالا، طول و عرض مساوی، طول و عرض نابرابر هستند. در عین حال، ناودانی ضد زنگ بیش از ده ها اندازه دارد، طول عناصر تولید شده از 2 تا 12 متر، عرض وجه ها 32-115 میلی متر و ارتفاع 50-400 میلی متر است.

شما بر اساس نیازتان باید ابعاد و شکل خاصی از ناودانی را خریداری کنید. برای خرید ناودانی به فروشگاه ما مراجعه کنید.

ورق سیاه

ناودانی چگونه تولید می شود ؟

ناودانی های فولادی ضد زنگ به دو روش تولید می شوند:

روش نورد گرم : این شامل حرارت دادن محصول به دماهای قابل توجه و سپس عبور نوار از طریق دستگاه های خم کن مخصوص طراحی شده است. محصول گران است، اما سریع است. با این حال، هنگام گرم شدن، ترکیب آلیاژ ممکن است تغییر کند، که در موارد خاص غیر قابل قبول در نظر گرفته می شود.

ناودانی چیست | قیمت ورق سیاه | فروشگاه آهن ربات

روش  جوش لیزری : ماهیت آن روشن و بدون شرح است. این روش پر انرژی ترین است، با این حال، در این مورد، گرمایش بر روی کل محصول انجام نمی شود، بلکه فقط به صورت محلی، در مناطقی که اجزا ترکیب می شوند، انجام می شود. در عین حال، جوشکاری لیزری امکان ساخت یک ناودانی فولادی ضد زنگ با اندازه بزرگ را فراهم می کند که در هنگام استفاده از ماشین ابزار بسیار دشوار است .

ناودانی فلزی با خواص کاری آن متمایز می شود، در صورت تخریب و تأثیر بارهای محوری قوی و قابل اعتماد است. از فولاد در کیفیت های مختلف ساخته شده است و تنها به لطف محل یک طرفه لبه های این پروفیل فلزی، استحکام کمکی، قابلیت اطمینان و پایداری سیستم های ایجاد شده با پشتیبانی آن تضمین می شود. ناودانی فولادی ضد زنگ از فولاد کم آلیاژ، کربن یا فولاد معمولی ساخته شده است. بسته به روش ساخت، محصولات نورد گرم و محصولات تولید شده بر روی تجهیزات خمشی متمایز می شوند.

کاربرد ناودانی

ناودانی های فلزی نورد گرم مطابق با شرایط عمومی شناخته شده GOST 8240-89 تولید می شوند. آنها از شمش های فلزی گرم شده در ماشین های سکشنال تخصصی تولید می شوند. با کمک چنین محصولاتی است که سازه های فلزی پشتیبان، ستون های مختلف، سازه های نگهدارنده، قاب ها تقویت می شوند.

یک ناودانی خم شده با استفاده از دستگاه رول فرمینگ تولید می شود. چنین محصولاتی حاوی گوشه های بازتولید شده واضح (هم داخلی و هم خارجی) نیستند. ضخامت دیوار و لبه ها در کل محیط یکسان است.

ناودانی فولادی ضد زنگ خم شده به عنوان سقف و سایر سیستم های باربر استفاده می شود.

قطعات ساخته شده از  فولاد ضد زنگ با ویژگی های ضد خوردگی متمایز می شوند. آنها به طور گسترده ای به عنوان تزئینی، اجزای قاب، راهنما در تاسیسات متحرک استفاده می شوند. با توجه به ویژگی های محافظتی سطح چنین پروفیل هایی، قابلیت اطمینان، استحکام و پیچیدگی سیستم های تشکیل شده با پشتیبانی آنها تضمین می شود. برای خرید ناودانی برای کاربردهای مختلف می توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید .

برخی از ویژگی های ناودانی

یک ناودانی  فولادی ضد زنگ از فولاد AISI 304، 316 ساخته شده است. در این مورد، نوع اول، به عنوان یک قاعده، در ساخت و ساز که در آن اجزا در حالت بدون بار هستند، استفاده می شود. به عنوان یک قاعده، این تعریف به شرایط ساده (آب، تأثیر شرایط طبیعی) اشاره دارد.

ناودانی با نام تجاری AISI 316 دارای ویژگی های پایداری بالاتر است، می تواند برای مدت طولانی در مناطق بسیار تهاجمی کار کند. اینها شامل صنایع شیمیایی، استفاده مستقیم در مناطق دریایی است.

بسته به حوزه تخصص، ناودانی های زیر را برای صنعت خودرو و حفظ معادن شفت (“C”)، برای خطوط هوایی و ساختمان پل (“M”)، ساختمان خودرو (“B”) می توان تشخیص داد. به عنوان یک قاعده، این محصولات می توانند در سه کیفیت  نورد با دقت بالا (“B”)، قابل توجه (“A”) و معمولی (“C”) تولید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.