مقالات

انواع گریتینگ

انواع گریتینگ

گریتینگ‌ها تنوع زیادی از لحاظ ظاهری و جنس دارند که در ادامه برای شما انواع گریتینگ را نام برده و توضیح کوتاهی در مورد آن می‌دهیم.

انواع گریتینگ

گریتینگ استیل

گریتینگ استیل همیشه انتخاب مناسبی برای بسیاری از پروژه ها خواهد بود. استحکام ، ماندگاری طولانی ، سهولت در نصب و هزینه نسبتاً کم باعث می‌شود که تخته های فلزی جوش داده شده از محبوب ترین انواع گریتینگ باشند.

گریتینگ استیل سنگین

اگر کار شما به صورتی می‌باشد که با تردد انواع وسایل نقلیه سنگین از قبیل لیفتراک یا کامیون سر و کار دارید این نوع گریتینگ به خوبی از پس این کار بر آمده و گزینه مناسبی برای انتخاب می‌باشد.

بیشتر بخوانید: وزن گریتینگ

گریتینگ آلومینیومی

یکی از مزایای گریتنگ آلومینیومی وزن پایین و قیمت مناسب آن است که موجب شده از آن در بخش تجاری و مسکونی بسیار مورد استفاده قرار گیرد. از گریتینگ آلومینیومی در صنعت هم استفاده می شود به خصوص در صنایع لبنی اما این محصول را برای صنایعی که در آن با جیوه سرکار دارند به خاطر واکنش مخرب جیوه و آلومینیوم توصیه نمی‌شود.

گریتینگ تخته آلومینیوم یا گریتینگ شیاردار

یک جایگزین همه کاره به جای توری های میله ای می‌باشد. گریتینگ شیاردار از اکستروژن های یک تکه با دنده های پرتوی انتگرال و یک سطح مقاوم در برابر جلوگیری از لغزندگی تشکیل شده است.

گریتینگ فایبرگلاس

گریتنیگ فایبر گلاس توری هایی از جنس پلاستیک فشرده می باشند که کاربردهای بسیار فراوانی دارد ازجمله از کاربردهای آن استفاده در حاشیه های استخر شنا برای انتقال آب به دریچه های تخلیه و کاربرد آن در صنعت برای بخش نوشیدنی های لبنی و غیر لبنی با کاربرد مشابه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع گریتینگ

گریتینگ دریایی

گریتینگ دریایی به دلیل شرایط محیطی که وجود دارد دارای دو ویژگی هستند که ویژگی اول آن عدم لغزندگی آن می باشد زیرا توری های میله ای به دلیل داشتن سطح روغنی و لغزنده برای پیاده روی باید عدم لغزش درآن رعایت شود و ویژگی دوم آن ضد زنگ بودن آن است زیرا در شرایط دریایی به علت تبخیر زیاد آب توسط گرما و نمک موجود در این آب موجب خوردگی می شود پس این نوع گریتینگ ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند از عمده کاربرد این محصول می توان به سکوی های نفتی اشاره داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.